خانه گردشگری شهر شیطان، جایی که تمام مردمانش سنگ شدند!

شهر شیطان، جایی که تمام مردمانش سنگ شدند!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همه ما داستان‌های مختلفی در مورد شیطان و شهرهای شیطانی شنیده‌ایم. اما در کشور صربستان منطقه‌ای وجود دارد که به شهر شیطان شهرت دارد!
شهر شیطان

وقتی به شهر شیطان می‌روید با ستون‌های سنگی عجیب و غریبی مواجه می‌شوید که به ردیف کنار هم قرار گرفته‌اند و تصویری ترسناک به وجود آورده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با هم سری به این منطقه بزنیم.

شهر شیطان، یکی از عجایب هفتگانه صربستان

شهر شیطان یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های طبیعی در منطقه بالکان است که در جنوب صربستان قرار دارد. شهر شیطان مجموعه‌ای از ۲۰۰ ستون خاکی دوکی شکل است که در کنار هم قرار گرفته‌اند. ارتفاع این ستون‌ها با یکدیگر تفاوت دارد و بین ۲ متر تا ۱۵ متر متغیر است و عرض آن‌ها هم بین نیم متر تا ۳ متر است. دانشمندان معتقدند که شکل عجیب این ستون‌ها حاصل پدیده‌های طبیعی است و دلیل دیگری ندارد.

شهر شیطان در صربستان

افسانه‌هایی درباره نحوه شکل‌گیری شیاطین سنگی

در زمان‌های بسیار قدیم در این منطقه مردمانی بسیار مهربان و بخشنده زندگی می‌کردند و شیطان به دنبال راهی بود تا به آن‌ها آسیب بزند. او مردم را تسخیر کرد تا اعمال خلاف قانونی انجام بدهند. فرشته‌ها که شاهد این رفتارهای شیطان بودند، از خدا درخواست کمک کردند. خدا بادهای سرد و طوفان‌های شدید را بر این شهر نازل کرد. مردم گناهکار که در این منطقه جمع شده بودند بر اثر این طوفان‌های سرد به سنگ تبدیل شدند و به این ترتیب شهر شیطان به وجود آمد!

شهر شیطان و ستون های سنگی

چشمه‌های شیطان

داستان‌های شیطانی به ستون‌های سنگی ختم نمی‌شود و موضوعات عجیب‌تری هم در این منطقه وجود دارد. دو چشمه در نزدیکی ستون‌های شیطانی وجود دارند که غلظت مواد معدنی بسیار بالایی دارند به طوری که آب چشمه‌ها را به رنگ قرمز درآورده است! آب این چشمه‌ها بسیار اسیدی است و غلطت معدنی بسیار بالایی دارد.

مردم محلی به دلیل رنگ سرخ آب و نزدیکی به ستون‌های شیطانی در مورد این آب نیز شایعات و افسانه‌های زیادی ساخته‌اند و نام چشمه‌ها را چشمه‌های شیطان نامیده‌اند. با این حال، این چشمه‌ها در دنیا منحصربه‌فرد هستند و گفته می‌شود که به دلیل مواد معدنی می‌توانند اثرات درمانی بسیار بالایی داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطالب بیشتر در زمینه گردشگری وحشت، مطلب “پلی که محل رفت و آمد ارواح است!” را در مجله دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

از موزه فیفا دیدن کنید!

موزه جهانی فیفا ( Fifa World Football Museum ) در اوایل سال 2016 افتتاح شده است. موزه‌ای ک…