خانه دانستنی ها ۳۰ دقیقه پیاده‌روی روزانه چه کمکی به سلامتی می‌کند

۳۰ دقیقه پیاده‌روی روزانه چه کمکی به سلامتی می‌کند

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای یک پیاده روی ۳۰ دقیقه‌ای در روز، می‌توان همان ضرب المثل معروف در مورد سیب را به کار برد: این کار شما را از پزشک دور نگه می‌دارد.
پیاده روی روزانه

این میزان پیاده روی نه تنها باعث کاهش وزن و کاهش فشار خون می‌شود، بلکه خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های قلبی عروقی و سکته مغزی را از شما دور می‌کند. پیاده روی روزانه یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای ارتقای سلامت خود انجام دهید. با مجله دلتا همراه باشید.

مقاومت در برابر میکروب‌ها

ورزش‌های متعادل مانند پیاده روی منجر به بهبود پاسخ ایمنی بدن می‌شود. مطالعات نشان داده افرادی که حداقل ۴ روز در هفته و به مدت نیم ساعت پیاده روی می‌کنند، کمتر دچار بیماری‌های عفونی می‌شوند.

سوزاندن چربی

قدم زدن با افزایش متابولیسم بدن، چربی بیشتری را می‌سوزاند و تحقیقات نشان می‌دهد پیاده روی برای از بین بردن چربی شکمی بسیار موثر است.

افزایش سوخت و ساز بدن

پیاده روی با شدت متوسط و برای مدت زمان طولانی می‌تواند سوخت و ساز بدن شما را تنظیم کند و در کنترل وزن تاثیر مثبت داشته باشد.

افزایش قدرت پاها

تحقیقات نشان می‌دهد زنانی که یائسگی را پشت سر گذاشته‌اند و تقریبا یک و نیم کیلومتر در روز پیاده روی دارند، چگالی استخوان‌های بدنشان نسبت به زنانی که مسافت‌های کمتری را می‌پیمایند بالاتر است.

مزایای پیاده روی

بهبود فرایند هضم

پیاده روی به‌خصوص بعد از غذا، برای هضم زود هنگام آن مفید است. به علاوه راه رفتن بعد از غذا، خطر بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت را نیز کاهش می‌دهد.

کاهش علائم افسردگی

پیاده روی علائم افسردگی را تسکین می‌دهد. ۳۰ دقیقه پیاده روی، ۳ تا ۵ بار در هر هفته، علائم افسردگی را حدود ۴۷ درصد کاهش می‌دهد.

جذب بهتر ویتامین D

پیاده روی در طبیعت و در روزهای آفتابی میزان سنتز ویتامین D از طریق نور خورشید را افزایش می‌دهد و این روند برای سلامت استخوان‌ها ضروری است.

خواب بهتر شبانه

اگر مشکل در خواب شبانه دارید، این را بدانید که قدم زدن قبل از خواب به شما در تجربه خواب خوب شبانه کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «نکاتی برای حفظ انرژی» را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

واقعیت‌های شگفت‌انگیز در مورد بدن انسان

آگاهی از عملکرد بدن انسان از تومور‌های دارای دندان گرفته تا قلبی که حتی در خارج از بدن هم …