خانه گردشگری پلی که محل رفت و آمد ارواح است!

پلی که محل رفت و آمد ارواح است!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ترس به اشکال مختلفی به سراغ ما می‌آید و همیشه هم یک دلیل منطقی در پس آن پنهان نشده است. این بار به سراغ یکی از ترسناک‌ترین پل‌های جهان خواهیم رفت.
پل قدیمی آلتون

پل ارواح یا همان آلتون واقع در تگزاس، امروزه روی خودروها بسته است و فقط عابران پیاده می‌توانند از آن عبور کنند. البته ارواح را هم فراموش نکنید! این مکان در فهرست میراث ارزشمند ملی و تاریخی کشور آمریکا ثبت شده است. با مجله دلتا همراه باشید تا با پل قدیمی آلتون آشنا شوید.

داستان‌های پل آلتون

اولین باری که یک نفر چیزی عجیب از پل ارواح را گزارش داد، سال ۱۹۳۸ بود. از آن به بعد، تعداد زیادی گزارشات عجیب از روی پل و همچنین اطرافش گزارش شدند. برخی ادعا کرده‌اند که تجمع ارواح روی این پل را با چشمان خود دیده‌اند، در حالی که برخی دیگر می‌گویند در این مکان حس دیده شدن توسط چشمانی در اطرافشان را دارند، ولی نمی‌توانند بفهمند این از کجا دیده می‌شوند!

این داستان‌ها گسترش بیشتری پیدا کردند، به طوری که حتی برنامه تلوزیونی نظیر ماجراجویی ارواح و… نیز درباره پل ارواح ساخته شدند. گسترش این افسانه‌ها، موجب شد تا حتی تورهایی به مقصد پل ارواح در تگزاس برگزار شود. همچنین نام این پل در فهرست ۱۰ مکان برتر تگزاس برای بازدید به چشم می‌خورد.

داستان های پل قدیمی آلتون

اصلی‌ترین روایت پل قدیمی آلتون

پل قدیمی آلتون امروزه به عنوان پل گوتمن (Goatman) شناخته می‌شود. برطبق افسانه‌های محلی، یک پرورش‌دهنده‌ بز در این منطقه زندگی کرده و خود را در کسب و کار خود موفق می‌پنداشت و به همین خاطر خود را گوتمن (مرد بزی) می‌نامید. او حتی برای مهم‌تر جلوه دادن تجارت خود نشانه‌ای روی پل گذاشته که روی آن نوشته بود این مسیر به سمت مرد بزی است. افراد محلی چندان از این مسئله خشنود نبودند و در نتیجه در آگوست سال ۱۹۳۸، او را ربوده و از این پل به دار آویختند. هرچند وقتی که آن‌ها از پل به پایین نگاه کردند تا مطمئن شوند که او مرده است، جسدش را ندیدند، به همین خاطر عصبانی‌تر از قبل به خانه او برگشته و کل اعضای خانواده‌اش را کشتند. از آن زمان، مردم علاقه‌مند به داستان‌های ارواح از مشاهدات عجیب خود صحبت می‌کنند.

برخی می‌گویند، روحی که در این مکان بارها مشاهده شده، روح همان گوتمن است که در روستای آلتون زندگی می‌کرد. عده دیگر عقیده دارند که این پل، دروازه‌ای است به دنیای دیگر، به همین خاطر ارواح از طریق آن بین دو دنیا رفت و آمد می‌کنند!

پل قدیمی آلتون یا پل گوتمن

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های گردشگری وحشت، “جهنم را از نزدیک ببینید!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

سفر به شکارگاه شاهان ایران کهن

محوطه تاريخی طاق بستان در دامنه كوهی به همين نام در شمال شرقی حاشيه كنونی شهر كرمانشاه واق…