خانه گردشگری سفر به سرزمین مه و خورشید

سفر به سرزمین مه و خورشید

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از جاهای دیدنی و بکر ایران درفک است که در شمال ایران و استان زیبا و پر از جاذبه‌های تماشایی گیلان واقع شده است. درفک می‌تواند مقصد عالی برای سفری یک روزه به مقصد شمال ایران و یک کوهنوردی دل‌انگیز در رشته کوه‌های البرز باشد.
قله درفک

در جای‌جای ایران می‌توان جاهای دیدنی و بکری را یافت که نظیر آن در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. برای مثال اولسبلنگاه در استان گیلان یا جزیره بریس در نقطه صفر مرزی استان چابهار که هر کدام جاذبه‌های تماشایی خود را دارند و در نوع خود بی‌نظیرند. اگر تاکنون اسم قله درفک به گوشتان نخورده و دوست دارید با یک جاذبه تماشایی و ناب در ارتفاعات شمال ایران آشنا شوید؛ کوله‌پشتی خود را بسته و در این سفر مجازی با مجله دلتا همراه شوید.

جاهای دیدنی درفک

در دل درفک چند جاذبه تماشایی وجود دارد که در ادامه به اختصار در مورد هر کدام برایتان توضیح خواهیم داد.

قله درفک از جاذبه های ایران

اطراف قله

اطراف قله درفک ، ییلاقی سرسبز و باصفاست. در اطراف قله هم دشت وجود دارد و هم جنگل، در واقع هم فال است و هم تماشا؛ اگر اهل جنگل باشید می‌توانید سری به جنگل‌ها بزنید، اگر عاشق دشت هستید زمان خود را در دشت سپری کنید.

یخچال درفک (دهانه آتشفشانی)

یکی از جاهای دیدنی درفک یخچال یا کاسه آتشفشان آن است. این کاسه آتشفشانی در نزدیکی قله قرار گرفته و بزرگ‌ترین دهانه آتشفشانی ایران است؛ به‌طوری‌که طول آن ۲ هزار متر و عرض آن چیزی حدود ۷۰۰ متر است.

غار درفک

غار درفک در گوشه‌ای از یخچال درفک درست در پایین دیواره مجاور قله قرار دارد و برای دسترسی به آن باید تا نزدیکی قله پیش بروید. این غار ۱۰۰ متر طول دارد و از جمله غارهای یخی ایران است.

قله درفک

قله درفک زیباترین جای دیدنی این منطقه است. بر فراز قله که می‌ایستید دشتی بزرگ با درختان سر به فلک کشیده که قامت خود را در پوشش مه پنهان کرده‌اند و آسمانی بی‌انتها پیش روی شما قرار دارد.

قله درفک در شمال ایران

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه های توریستی، مطلب “در این باغ وحش همه چیز برعکس است!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

آیا تا به حال به کالیفرنیای ایران رفته‌اید؟

تصاویر ساحل مکران به ما نشان می‌دهد که این خط ساحلی، زیبایی خیره کننده‌ای دارد؛ دیدن کوه‌ه…