در این باغ وحش همه چیز برعکس است!

۱۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید شما هم از کودکی علاقه‌ای به رفتن باغ وحش و تماشای حیوانات تنها و غمگین داخل قفس نداشته‌اید یا شاید اصلا فکر می‌کنید جدا کردن حیوانات از زیستگاه طبیعی‌شان، سلب آزادی و همچنین گرفتن حق زندگی از آن‌ها کار درستی نیست. اما در باغ وحش Lehe Ledu، روند متفاوتی برای بازدید از حیوانات طی می‌شود.
باغ وحش Lehe Ledu

دلیل اصلی رفتن به باغ وحش، تماشای حیواناتی است که هرگز در نزدیکی محل زندگی‌مان نمی‌بینیم. بلیت می‌خریم و به تماشای حیواناتی می‌رویم که آرام در قفس‌هایشان دراز کشیده‌اند. اما این شرایط چقدر نزدیک به شرایط زندگی این حیوانات در محیط زندگی واقعی‌شان است؟ با مجله دلتا همراه باشید تا با راهکاری که برای این پدیده داده شده آشنا شوید یعنی باغ وحش Lehe Ledu .

در بحث‌های زیادی که تازگی باب شده اسارت حیوانات در قفس و نگه داشتن حیوانات وحشی در یک فضای بسته را غیر انسانی و زشت می‌خوانند. درواقع ما انسان‌ها تنها برای سرگرمی خود علاوه بر آسیب رساندن به زیستگاه طبیعی حیوانات، آن‌ها را در قفس می‌اندازیم.

باغ وحش Lehe Ledu ، باغ وحش جنگلی

باغ وحش Lehe Ledu واقع در کشور چین با هدف نزدیک‌تر کردن سبک زندگی حیوانات به زندگی آن‌ها در دامن طبیعت به طراحی باغ وحشی اقدام کرده است که به جای این که حیوانات در قفس باشند، این بازدید کنندگان هستند که در قفس قرار می‌گیرند! این باغ وحش نزدیک به ۲۱۵ هکتار است و فضای کافی برای شبیه سازی این باغ وحش به حیات وحش برای حیوانات فراهم بوده است.

در باغ وحش Lehe Ledu چین اجازه می‌دهد که گربه‌های بزرگ و گربه‌سانان وحشی و دیگر گونه‌های حیوانات از جمله خرس در محیط باز پرسه بزنند و گردشگران با ماشین وارد محوطه می‌شوند و حیوانات آزاد را بازدید می‌کنند.

کار ترسناک و هیجان‌انگیزی که این باغ وحش می‌کند این است که به دیواره‌های بیرونی قفسی که بازدید کنندگان در آن قرار دارند، تکه‌های بزرگ گوشت قرمز آویزان می‌کند تا حیواناتی مثل شیر و خرس تا جایی که می‌شود به بازدید کنندگان نزدیک شوند. این اتفاق گاهی باعث می‌شود که این حیوانات درنده حتی تا روی سقف قفس هم بیایند.

باغ وحش Lehe Ledu ، باغ وحش برعکس

البته این کار هیچ خطری برای کسی ندارد چرا که قفس‌ها دو جداره و محکم هستند. با این حال به همه بازدیدکنندگان هشدار داده می‌شود که انگشتان خود را داخل قفس نگه دارند چرا که یک ببر گرسنه تفاوت آن را با صبحانه نمی‌داند!

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری، مطلب “ساحلی پر از پاپ کورن!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند!

یک بیماری عجیب و اسرارآمیز اهالی روستای کلاچی را بر سر زبان‌ها انداخته است. می‌گویند ساکنا…