خانه دانستنی ها مکمل‌هایی که شما را ایمن می‌کند!

مکمل‌هایی که شما را ایمن می‌کند!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در کنار یک رژیم غذایی سالم و مقوی، مکمل‌ها نقش زیادی در سلامت شما دارند.

مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی می‌توانند به پیشگیری از کمبود مواد مغذی در افرادی که از وضعیت سلامت مطلوب برخوردار نبوده، بیمار هستند یا تنها به دریافت مقدار بیشتر از مواد مغذی نسبت به آنچه از رژیم غذایی خود دریافت می‌کنند، نیاز دارند، کمک ‌کند.  در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی مکمل هایی برای ایمنی می‌پردازیم.

مکمل هایی برای ایمنی

زمانی که موضوع مکمل‌های غذایی مطرح می‌شود، انتخاب دوز درست و همچنین چگونگی مصرف و این‌که همراه چه چیزی مصرف می‌شود، اهمیت دارد. در ادامه برخی از مکمل‌های مناسب برای افزایش ایمنی بدن را نام می‌بریم:

ویتامین A

ویتامین A که به تقویت سیستم ایمنی و قدرت بینایی کمک می‌کند، یک ویتامین محلول در چربی است، به این معنی که بدن آن را با چربی‌های موجود در رژیم غذایی جذب می‌کند. از این رو، بهتر است ویتامین A همراه غذا مصرف شود. مقدار مصرف توصیه شده روزانه ویتامین A برای هر فرد بر اساس سن و جنسیت متفاوت است.

ویتامین D

زمانی که پوست در برابر نور خورشید قرار می‌گیرد، بدن توانایی تولید ویتامین D را دارد، اما این ماده مغذی را می‌توان از منابع غذایی نیز دریافت کرد. اگر قصد استفاده از مکمل‌های ویتامین D را دارید باید آن‌ها را همراه غذا، ترجیحا با بزرگترین وعده غذایی روز که احتمالا حاوی بیشترین میزان چربی است، مصرف کنید. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است و مصرف آن همراه غذا به جذب هرچه بهتر آن کمک می‌کند.

مکمل هایی برای ایمنی بدن

ویتامین E

ویتامین E یک آنتی اکسیدان است و می‌تواند از بدن در برابر مولکول‌هایی مضر به نام رادیکال‌های آزاد محافظت کند، به ویژه اگر همراه غذا مصرف شود.

آهن

افراد بسیاری، به ویژه زنان با کم خونی فقر آهن مواجه هستند و پزشک شما ممکن است مصرف مکمل آهن را توصیه کرده باشد. زمانی که مکمل آهن با معده خالی مصرف می‌شود، بدن راحت‌تر آن را جذب می‌کند. زمانی که مکمل آهن مصرف می‌کنید از مصرف کافئین، شیر و مکمل‌های کلسیم پرهیز کنید، زیرا در جذب آهن اختلال ایجاد می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «تاثیر تشعشعات موبایل روی سلامتی» را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

روش‌های نگهداری گیاهان و گل‌های خانگی

انتخاب گلدان و گیاهان سالم و عاری از بیماری نیز یکی از شرایط عمده برای جلوگیری از گسترش آ…