خانه دانستنی ها دلیل خمیازه کشیدن زیاد چیست؟

دلیل خمیازه کشیدن زیاد چیست؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
علت خمیاره کشیدن می‌تواند به دمای مغز ارتباط داشته باشد و زمانی که مغز شما گرم می‌شود خمیازه می‌کشید.
خمیازه کشیدن

خمیازه کشیدن یکی از پاسخ‌های اتوماتیک بدن نسبت به خستگی و استرس است اما خمیازه کشیدن بیش از حد می‌تواند یکی از علائم مشکلات جسمی در فرد باشد. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی علل خمیازه کشیدن می‌پردازیم.

خمیازه کشیدن

خمیازه کشیدن بیش از حد دلایل مختلفی دارد و می‌تواند به علت اثرات جانبی یک دارو، وضعیت جسمی خاص، مشکلات روحیه، بی‌خوابی و … باشد و همچنین ممکن است علائمی مثل خستگی بیش از حد، اختلال تمرکز و مشکلات تنفسی را در پی داشته باشد.

افسردگی

افسردگی می‌تواند باعث خمیازه کشیدن بیش از حد شود که معمولاً علت آن هم اثرات جانبی داروهای ضدافسردگی است. اگر فرد با افسردگی مواجه باشد و متوجه خمیازه مداوم خود شود، باید حتما این موضوع را با پزشک در میان بگذارد تا بتواند داروهای خود را تغییر دهد.

مشکلات قلبی

خمیازه کشیدن، بیش از حد می‌تواند نشان دهنده خونریزی اطراف قلب باشد. این موضوع می‌تواند با عصب شما نیز ارتباط باشد و در بعضی از موارد خمیازه کشیدن، بیش از حد نشان دهنده حملات قلبی نیز هست و دیگر علائمی که همراه با خمیازه کشیدن به مشکلات قلبی مرتبط هستند، شامل موارد زیر است:

  • درد سینه
  • کوتاهی و تنگی نفس
  • بی خوابی
  • سنگینی سر

علت خمیازه کشیدن

مشکلات خواب

یکی از دلایل رایج برای خمیازه بیش از حد خستگی مفرط است. اگر افراد به اندازه کافی نخوابند، احتمالا بیش از حد خمیازه خواهند کشید.

مصرف دارو

افراد ممکن است هنگام مصرف داروهای خاصی، خمیازه کشیدن، بیش از حد را تجربه کنند. خستگی و سرگیجه یکی از اثرات جانبی داروهای خاص است که این داروها ممکن است علائم بدی را نیز به همراه داشته باشند. برخی از این داروها عبارتند از :داروهای حاوی سروتونین یا ضد افسردگی، آنتی هیستامین‌ها و داروهای مسکن.

عصبانیت

خشم می‌تواند روی قلب، سیستم تنفسی و سطح انرژی فرد تاثیرگذار باشد و همچنین می‌تواند تنگی نفس، خمیازه و احساس ترس را به وجود آورد. اگر فرد احساس خشم بیش از حدی داشته باشد، احتمالا متوجه خمیازه کشیدن، بیش از حد خود می‌شود و خمیازه‌ای که مربوط به خشم و عصبانیت باشد، اغلب با استرس بدتر خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر درباره آلزایمر، “احتمال درمان آلزایمر با کشف یک جهش ژنتیکی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عمیق‌‌ترین استخر جهان را می‌شناسید؟

عمیق ترین استخر جهان با 40 متر عمق است.این مکان عجیب در هتل چهار ستاره Terme Millepini د…