اجاره ‎بهای ماهانه تهرانی‎ ها چقدر است؟

۰
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
اجاره‎بها

اجاره‌بهای ماهانه تهرانی‎ها چقدر است؟ در پاسخ به این سوال، بانک مرکزی سهم اجاره‌بها از کل هزینه خانوارها را اعلام کرده است .

رشد ۱۵ درصدی اجاره‌بها در شهر تهران، نسبت به مدت مشابه سال قبل، نشان می‎دهد هزینه تامین مسکن در هر ماه، معادل یک‌سوم هزینه‌های خانواده‎های تهرانی است. طبق آمارهای ارائه‌شده از بانک مرکزی، در مهرماه سال ۱۳۹۷ شاخص کرایه مسکن اجاره‎ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال گذشته، به ترتیب ۱۵ و ۶/ ۱۲ درصد بوده است.

اجاره‎بهای ماهانه تهرانی‎ها چقدر است؟

به گزارش مجله دلتا، به نقل از دنیای‎اقتصاد، پس از نوسان قیمت معاملات خرید و فروش ملک در پایتخت، قیمت اجاره‎بها نیز بالاتر رفته است و مستاجران در شرایط کنونی،  یک سوم از هزینه‌های خود را برای تامین مبلغ اجاره‎بها صرف می‎کنند. اما این تغییر قیمت اجاره‎بها، نسبت به نوسان قیمت خرید و فروش مسکن، کمتر بوده است.

همچنین با اعلام بانک مرکزی، سهم هزینه مسکن(اجاره‌بهای مسکن شخصی یا غیرشخصی) در محاسبات شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی بر اساس سال ۹۵، معادل ۱/ ۳۳ درصد است.

بنا بر این گزارش، مهرماه امسال میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مقایسه با مهرماه سال گذشته  ۵/ ۸۳ درصد افزایش یافته و به مترمربعی ۸ میلیون و۶۰۰ هزار تومان رسیده است .

مجله دلتا، همه چیز در مورد ملک و سلامتی

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

این کارها کلیه‌تان را نابود می‌کند!

کلیه‌ عضوی سرسخت است همین دلیل باعث می‌شود که آسیب‌هایی که عادت‌های غلط ما به آنها می‌زند …