خانه دانستنی ها ۱ دقیقه قبل از مرگ چه می‌شود؟

۱ دقیقه قبل از مرگ چه می‌شود؟

۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حتما این سوال برای شما هم پیش آمده که انسان در لحظه مرگ چه احساسی خواهد داشت؟
لحظه مرگ

از تلخ و شیرین بودن مرگ برای انسان‌ که بگذریم، احساس لحظه مرگ و تغییراتی که در این زمان در مغز رخ می‌دهد برای همه برابر و یکسان است. با مجله دلتا همراه باشید تا بیشتر درباره این موضوع بدانید.

چه اتفاقاتی قبل از مرگ می‌افتد؟

گروهی متشکل از شیمی‌دان‌ها و پزشکان آمریکایی با انجام بررسی‌ها و تحقیقات گسترده روی افراد در حال مرگ و یا بازگشته از مرگ نشان دادند که در زمان مرگ و چند دقیقه قبل از آن احساسی درست شبیه به تماشای فیلم ترسناک به افراد دست می‌دهد؛ در این شرایط مغز واکنشی از خود نشان می‌دهد که هنگام تماشای فیلم بسیار ترسناک دارد. آیا می دانستید علت این ترس و وحشت قبل از مرگ چیست؟ بر اساس بررسی‌های این گروه علمی ترس عامل اصلی این موضوع است چون در این زمان بخشی از مغز به نام تالاموس که به استرس و فشار روحی بسیار حساس است، در این شرایط با انتشار برخی هورمون‌ها و مواد شیمیایی واکنش نشان می‌دهد.

مرگ از نظر علمی

۱ دقیقه پایانی چگونه است؟

گفته می‌شود که ۱ دقیقه قبل از مرگ فرد حس ترس همراه با پرواز یا برخورد را احساس می‌کند و در این شرایط هیپوتالاموس باعث انتشار آدرنالین در بدن می‌شود تا بدن را برای واکنش صحیح آماده کند. این مطالعات و بررسی‌ها نشان می‌دهد در اکثر موارد افراد در لحظه مرگ سعی می‌کنند فریاد بزنند ولی صدایی به گوش هیچ فردی نمی‌رسد؛ زیرا در این لحظه تنفس قطع شده و مغز در حال از کار افتادن است.

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر، “حقایق عجیب درباره خواب که تا به حال نشنیده‌اید!” را در مجله دانستنی مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

نان داغ را در کیسه‌های پلاستیکی قرار ندهید!!

استفاده از کیسه‌های پلاستیکی برای مصرف و نگهداری مواد غذایی مجاز نیست. بهتر است نان داغ را…