خانه سلامتی عادت‌هایی که موجب کمردرد می‌شود

عادت‌هایی که موجب کمردرد می‌شود

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خواب روی شکم می‌تواند باعث «هیپرلورروز، یا قوس بیش از حد، ستون فقرات کمری» شود.
کمردرد

خوابیدن روی شکم یکی از حالت‌های پرطرفدار خوابیدن است، که در دراز مدت دچار آسیب به سلامت جسم می‌شود. متخصص مغز و اعصاب، توضیح می‌دهد که پس از یک شب خوابیدن روی شکم ممکن است دچار درد (خفیف یا شدید) معده شوید؛ اما در دراز مدت منجر به مشکلات شدیدتری می‌شود. با مطلب « عادت‌هایی که موجب کمردرد می‌شود » همراه مجله دلتا باشید.

رابطه مستقیم کمردرد با خوابیدن روی شکم

مشکل خوابیدن روی شکم، این است که ستون فقرات منحنی طبیعی خود را از دست می‌دهد. عضلات پشت کمر تحت تاثیر قرار می‌گیرند و صبح با کمردرد از خواب بیدار می‌شوید. افزایش فشار بر قسمت پایین مهره‌ها باعث افزایش کمردرد می‌شود. آسیب به منحنی نرمال ستون فقرات موجب آسیب به گردن نیز می‌شود.

وقتی به روی شکم می‌خوابید، برای تنفس باید گردن را به یک طرف بچرخانید که پیچ و تاب در گردن، از هم‌ترازی با ستون فقرات خارج می‌شود. اگر گردن خود را به یک طرف بیشتر بگذارید، عضلات آن کشیده شده و موجب تضعیف طرف دیگر می‌شود. این موضوع به مرور زمان درد گردن را به وجود می‌آورد و اگر بی توجه باشید مشکلات جدی‌تری را در پی خواهد داشت. همچنین خوابیدن روی شکم «فشار بیشتری» بر قلب و ریه‌ها وارد می‌کند.

کمردرد خوابیدن روی شکم

نتیجه‌‌ خوابیدن روی شکم 

علاوه بر صدمه زدن به گردن و کمر، خوابیدن روی شکم موجب مشکلات در دیسک کمر هم می‌شود. وقتی ماده ژلاتینی داخل دیسک بین مهره‌ها جا به جا شود، به مرور زمان مهره‌ها روی هم ساییده می‌شود و از بین می‌روند. این روند علاوه بر درد شدید راه درمانی جز عمل‌ جراحی ندارد. پس بهتر است از همین امشب تمرین کنید که دیگر روی شکم نخوابید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب  «گیاهان، به سلامت قلب کمک می‌کنند»  مجله سلامتی دلتا را دنبال کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فواید گردو، پادشاه مغزها

گردو سرشار از چربی و کالری است، اما جایگزینی آن، با سایر مواد غذایی موجود در رژیم غذایی با…