خانه سلامتی میوه‌هایی که از چاقی پیشگیری می‌کند!

میوه‌هایی که از چاقی پیشگیری می‌کند!

۰
2
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
مصرف سیب منجر به بهبود کنترل قند خون می‌شود و در نتیجه کمتر هوس مصرف غذاهای کم خاصیت را می‌کنید.
با میوه چاق نشوید

آنتوسیانین موجود در برخی میوه‌ها که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد، ممکن است به پیشگیری از اضافه وزن کمک کند. مطلب « با میوه چاق نشوید » مجله دلتا خاص‌ترین میوه‌هایی که مصرف آن‌ها به طور روزانه، منجر به پیشگیری از چاقی می‌شود را معرفی می‌کند. همراه ما باشید.

با میوه چاق نشوید

  • سیب

سیب سرشار از فیبر است. مصرف روزانه سیب برای کاهش وزن اهمیت زیادی دارد. برای بهره بردن از مزایای سلامتی سیب، آن را با پوست بخورید چون بیشترین میزان آنتی اکسیدان و فیبر این میوه در پوستش گنجانده شده است.

  • توت‌فرنگی

توت‌فرنگی همتای زغال‌اخته و به حفظ وزن ایده‌آل کمک می‌کند. توت‌فرنگی سرشار از آنتوسیانین بوده و مصرف یک فنجان از آن در روز به همراه ماست کم چرب یا بلغور جو، پیشنهاد می‌شود. وقتی صحبت از مصرف زیاد میوه‌ها می‌شود، نگرانی از اضافه وزن ناشی از فروکتوز موجود در آن‌ها وجود دارد اما میوه‌هایی مانند سیب سبز، گلابی و انواع توت برای کاهش وزن مناسب است، ضمن این که قند کمتری نسبت به سایر میوه‌ها دارند.

  • گلابی

فیبر بالای موجود در گلابی منجر به احساس سیری طولانی مدت می‌شود. درست مانند سیب، گلابی را نیز باید با پوست بخورید تا از بیشترین منافع سلامت آن سود ببرید.

  • فلفل

تعجب نکنید! چون فلفل هم جزو میوه‌ها است و البته جزو سالم‌ترین آن‌ها که می‌تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد. ترکیبی به نام کپسایسین موجود در فلفل منجر به تبدیل چربی‌های سفید به چربی‌های قهوه‌ای انرژی سوز در بدن می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب  «۵ نشانه بارز سرطان کلیه!»  مجله سلامتی دلتا را دنبال کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…