ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

آبشار یخی آبنیک، یک گشت آخر هفته‌ای

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای آبنیک روستایی سرسبز و خوش آب و هوا از توابع بخش رودبار قصران شهرستان شمیرانات استان تهران است و از جاذبه های گردشگری استان تهران به حساب می‌آید.
آبشار یخی آبنیک

برای دیدن آبشار یخی آبنیک باید به ۱۲ کیلومتری شمال شرقی فشم، بعد از روستاهای زایگان و لالان بروید. ارتفاع روستای آبنیک ۲۴۰۰ متر از سطح دریا است. جمعیت روستا در تابستان حدود ۱۵۰خانوار است که در زمستان به کمتر از یک سوم این مقدار کاهش می‌یابد. با مجله دلتا همراه باشید تا با این جاذبه گردشگری که مقصد سفرهای نیم روزه به اطراف تهران است، آشنا شوید.

آبنیک با دارا بودن آب و هوای سرد و ییلاقی، حاشیه سرسبز رودخانه کلارود و دامنه‌های گسترده کوه‌های اطراف همه ساله به‌خصوص در فصول بهار و تابستان پذیرای گروه علاقه‌مندان گردشگری از تهران و سایر نقاط کشور است. رودخانه کلارود (که محلی‌ها به آن رودخانه آبنیک می‌گویند) به طول ۷ کیلومتر یکی از سرشاخه‌های رودخانه جاجرود به شمار می‌آید. این آبشار یخی در انتهای دره آبنیک، در کنار یک تنگه زیبا، محل مناسبی جهت تمرین یخ نوردی در زمستان است.

آبشار یخی آبنیک در استان تهران

چشمه آبنیک چشمه معروفی است که آبی سفید و گوارا دارد و از قدیم به دلیل خواص آب این چشمه، مردمان اطراف به تنومندی و خوش‌قامتی معروف بوده‌اند. آنچنان که شاهان قاجار در نوشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود بارها از آن یاد کرد‌ه‌اند. فاصله آبنیک با آبشار تلخاب حدود سه ساعت کوهپیمایی است که در مسیر جنوبی قله وزوا طی می‌شود. یک کوهپیمایی دو ساعته از آبادی آبنیک، دشت جانستون را نشان شما می‌دهد که چندین چشمه و یک سرچشمه بزرگ دائمی دارد.

دشت جانستون در اطراف آبشار یخی آبنیک

پیشنهاد مطالعه: “سفر یک روزه به طبیعت زیبای اطراف تهران” را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای که جزایر آن شناورند!

تصور کنید بر روی جایی ایستاده‌اید که بر روی آب شناور است. اگر فکر می‌کنید داریم درباره سکا…

پیشنهاد سردبیر

پاستا مرغ

طرز تهیه پاستای مرغ در فر

احتمالا پاستا مرغ با سس آلفردو را قبلا امتحان کرده‌اید، به همین خاطر این بار می‌خواهیم طرز تهیه یک مدل سس متفاوت و خوشمزه برای پاستا مرغ را به شما آموزش دهیم.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر