اهمیت زمان تعویض باتری گوشی

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید در همین لحظات که در حال کار کردن با گوشی موبایلتان هستید، لحظه‌های آخر عمر گوشی شما باشد!
زمان تعویض باتری گوشی

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود! گاهی اوقات هم خراب شدن باتری قسمت‌های دیگر گوشی مانند ال سی دی را درگیر می‌کند و خرج‌های متفاوتی روی دستتان می‌گذارد. با مجله دلتا همراه باشید تا درباره زمان تعویض باتری گوشی بیشتر بدانید.

چطور بفهمیم زمان تعویض باتری گوشی فرا رسیده است؟

هر زمان که باتری موبایل، دچار مشکل شود باید برای تعویض آن اقدام کنید. پس بدون توجه به زمانی که از باتری گوشی استفاده می‌کنید، در صورتی که مشکلی در عملکرد باتری  مشاهده کردید، باید برای شناسایی مشکل و رفع آن اقدام کنید.

۱. خاموش شدن گوشی زمانی که شارژ آن کاملا تمام نشده است!

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌هایی که به واسطه آن می‌توان به خراب بودن باتری گوشی پی برد همین مورد است. این مسئله در انواع گوشی‌هایی که دارای باتری‌های لیتیوم یون هستند پیش می‌آید. فرقی ندارد گوشی شما آیفون، سامسونگ، هواوی یا برندهای دیگری باشد. ممکن است شارژ گوشی تا ۳۰ درصد برسد و به صورت ناگهانی خاموش شود.

۲. باد کردن باتری موبایل، نشان دهنده تمام شدن طول عمر باتری است

مدت زمان طول عمر باتری بستگی به نحوه مراقب شما از گوشی دارد. گرما از مهم‌ترین عواملی است که باعث باد کردن باتری گوشی و خراب شدن آن می‌شود. اگر باتری گوشی شما جدا می‌شود می‌توانید با جدا کردن آن از دستگاه متوجه تغییرات باتری شوید.

باد کردن گوشی

۳. از برنامه‌های تست سلامت باتری گوشی استفاده کنید

برخلاف گوشی‌های قدیمی، گوشی‌های جدید دارای باتری‌های متصل به گوشی هستند. یعنی نمی‌توانید درب پشت گوشی را باز کنید و باتری را خارج کنید. در مورد این گوشی‌ها می‌توانید از تکنولوژی استفاده کنید و برنامه‌های تست سلامت باتری را نصب کنید! اپلیکیشن‌های مختلف وجود دارد که با بررسی اطلاعات گوشی، میزان سلامت باتری را تشخیص می‌دهد.

چرا باید زمان تعویض باتری گوشی را بدانیم؟ 

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که به دلیل استفاده از باتری‌های قدیمی پیش می‌آید باد کردن باتری است. هر چقدر باد باتری بیشتر شود، فشار به صفحه نمایش گوشی نیز بیشتر خواهد شد.

حتی این احتمال وجود دارد که صفحه نمایش گوشی بعد از مدتی دچار ترک خوردگی یا شکستگی شود. فشار زیاد نه تنها برای صفحه نمایش بلکه برای قسمت‌های دیگر گوشی نیز خطرناک است.

پیشنهاد مطالعه: در مجله دانستنی دلتا مطلب «چرا نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

صحبت کسانی که بعد از مرگ زنده شده‌اند!

همچنین بخوانید: با اختراعات جالب و جدید آشنا شوید آیا حاضر هستید به شهر ربات‌ها سفر کنید؟ …