کاهش سطح کلسترول با تمرین ورزشی

۱۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اضافه وزن موجب تمایل بدن به افزایش LDL (کلسترول بد) در خون می‌شود. این نوع از کلسترول با بیماری‌های قلبی ارتباط مستقیم دارد.
کاهش سطح کلسترول خون

این که چه مقدار ورزش برای کاهش سطح کلسترول خون نیاز است، هنوز مشخص نیست. به طور کلی سازمان جهانی بهداشت حداقل ۳۰ دقیقه ورزش را با شدت متوسط به بالا در طول روز برای افراد توصیه می‌کند. با مجله دلتا همراه باشید.

کاهش سطح کلسترول خون

  • وزنه برداری

تمرینات قدرتی با کاهش کلسترول بد، افزایش کلسترول خوب و کاهش فشارخون می‌‌تواند سلامت قلب را بهبود بخشد.

  • یوگا

تنفس پیوسته و منسجم کمک شایانی به دفع کلسترول خون می‌کند. در این تمرین روی تنفس و دم و بازدم تمرکز می‌کنید. تمرین منظم تنفس موجب افزایش خون‌رسانی، اکسیژن رسانی و رساندن مواد غذایی به ارگان‌های بدن خواهد شد. همین امر موجب کاهش تشکیل پلاک کلسترول در شریان‌ها شده و سلامت قلبی عروقی را به دنبال خواهد داشت.

کاهش سطح کلسترول خون یوگا

  • پیاده روی

انجمن قلب آمریکا اعلام کرده که پیاده روی موثرترین ورزش برای کاهش سطح کلسترول خون است. ورزشی که هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد. ورزش‌های هوازی باعث بهبود استفاده از اکسیژن و افزایش سلامت قلب و ریه‌ها خواهد شد. از آن‌جا که این ورزش به انرژی بیشتری نیاز دارد، منجر به کاهش کلسترول نیز خواهد شد. پیاده روی سریع، عاملی برای پیشگیری از تصلب شرایین و لخته شدن خون است.

  • دویدن

دقیقا مانند پیاده روی، با افزایش ضربان قلب منجر به کاهش سطح کلسترول می‌شود. دویدن دو و نیم برابر راه رفتن انرژی مصرف می‌کند و انرژی بیشتر کالری بیشتری می‌سوزاند.

  • دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یک ورزش هوازی بی‌خطر و موثر برای سوزاندن کالری و کاهش کلسترول بد است. کارشناسان توصیه می‌کنند که از دوچرخه به عنوان یک ابزار برای رفتن به محل کار و انجام امور روزمره استفاده کنید.

  • شنا

تنها نیم ساعت شنا ۲۴۰ کالری می‌سوزاند. شنا باعث افزایش میزان کلسترول خوب شده و  به ازای هر یک درصد افزایش HDL در خون، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی تا سه و نیم درصد کاهش می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب  «۵ راهکار برای داشتن ریه‌های سالم»  مجله سلامتی دلتا را دنبال کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

معجزه کاهش وزن با ۵ نوشیدنی سبز

آب میوه‌های سبز دارای خواص چربی سوزی است، با خواص و دستور ۵ نوشیدنی سبز برای کاهش وزن در م…