بی‌توجه به ترامپ، بازار مسکن همچنان داغ و پرمعامله

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بی‌توجه به ترامپ، بازار مسکن همچنان داغ و پرمعامله است.

یک روز پس از سخنرانی جنجالی ترامپ و حواله دادن بازبینی برجام به کنگره آمریکا در مهلت دو ماهه، فروشندگان و متقاضیان خریدمسکن بدون این که در رفتار خود نسبت به روزهای گذشته تغییری دهند، همچنان حضور خود در بازار معاملات را حفظ کرده اند.

به گزارش مجله‎ی دلتا به نقل از دنیای اقتصاد بازار مسکن همان‌طور که مشاوران بنگاه‌های معاملات املاک همسو با کارشناسان انتظارداشتند، در عمل از اظهارات رئیس‌ جمهوری آمریکا مبنی بر ارجاع بازنگری در توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ به کنگره، تاثیرنگرفت.

مشاوران املاک به‌عنوان ضلع سوم معاملات مسکن تاکنون تاثیری محسوس در تغییر میزان مراجعه یا تماس با بنگاه‌های املاک چه از سوی فروشندگان و چه از سوی متقاضیان خرید مشاهده نکرده اند.

ارزیابی مشاوران املاک از بازار مسکن در هفته‌های گذشته این است که با وجود همزمانی با ایام محرم و مطرح شدن تهدیدهای رئیس‌جمهوری آمریکا، بازار مسکن نسبت به محرم پارسال گرم ‌تربوده است.

آنها می گویند: اظهارات ترامپ در کوتاه‌مدت اثری بر بازار مسکن ندارد و درصورتی که منجر به تغییر محسوس و افزایشی نرخ دلارشود، در بلند مدت می‌تواند به افزایش هزینه‌های سازنده‌ها منجر شده و نوسان قیمت مسکن را در پی داشته باشد.

اغلب واسطه‌های ملکی بازار کنونی مسکن را بازاری مناسب ارزیابی می‌کنند که تعداد فروشندگان درآن قابل توجه است.

به باور آنها، از آنجاکه خریداران همواره و در تمام فصل های سال در بازار حضور دارند، تقویت حضور فروشنده‌ها به گرم‌تر شدن بازار کمک می‌کند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

۳ ماسک خانگی آسان، برای قطع ریزش مو

اگر شما هم به‌خاطر کچلی و ریزش موی همیشگی ناراحت هستید، این ماسک‌های خانگی می‌تواند به شما…