درباره قرص جوشان چه می‌دانید؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قرص جوشان و به خصوص ویتامین C برای پیشگیری از سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است.
عوارض و فواید قرص جوشان

قرص جوشان از قدیم برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا به وسیله پزشکان برای بیماران تجویز می‌شد و این ماده در کنار قرص‌های سرماخوردگی در تقویت بدن فرد بیمار موثر است. در مجله دلتا عوارض و فواید قرص جوشان را بخوانید.

قرص جوشان

قرص‌های جوشان را باید روزانه یک عدد و با دوز ۵۰۰ مصرف کرد و اگر افراد عادی و همچنین بیماران بیش از حد مجاز از این قرص‌ها استفاده کنند دچار عارضه کبدی می‌شوند. بهترین مقدار استفاده از این قرص سه ماه در سال است.

جذب ماده دارویی موجود در قرص‌های جوشان سریع‌تر از قرص‌های معمولی بوده و افزایش سرعت جذب دارو به معنای تاثیرگذاری سریع‌تر آن است. از طرف دیگر Ph محلول حاصل از حل شدن قرص جوشان در آب، باعث تخلیه سریع‌تر دارو از معده به روده کوچک می‌شود.

قرص جوشان

مضرات قرص جوشان

بسیاری از قرص‌های جوشان حاوی نمک هستند و برای آنکه قابلیت حل شدن در آب را داشته باشند، حاوی ماده‌ای به نام بی‌کربنات است که با سدیم ترکیب می‌شود و نمک موجود در این قرص‌ها سبب بروز فشارخون بالا شده و خود عامل حمله قلبی و سکته مغزی است.

داروهای محلول در آب به دلیل نمکی که دارد، احتمال ابتلا به سکته قلبی، سکته مغزی یا مرگ ناشی از مشکلات عروقی را تا یک پنجم افزایش می‌دهد. همچنین احتمال ابتلای این افراد به فشارخون بالا هفت برابر افزایش می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «امکان دارد همزمان به کرونا و آنفولانزا مبتلا شویم؟»را در مجله سلامتی بخوانید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

خواص بلال، خوشمزه‌ پرطرفدار

ذرت یکی از پرمصرف‌ترین غلات در سراسر جهان است که طرفداران زیاد و خاصیت‌های فراوان دارد.علا…