خانه گردشگری دره خزینه، نقاشی منحصر به‌فرد طبیعت لرستان

دره خزینه، نقاشی منحصر به‌فرد طبیعت لرستان

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از استان‌های کشورمان که مناظر طبیعی، بکر و مجموعه‌ای از صدها گنجینه تاریخی را در خود جای داده است، استان لرستان است. دره خزینه از جمله زیباترین و شگفت‌انگیزترین دره‌های استان لرستان است.
دره خزینه

لرستان استانی کوهستانی است که در غرب ایران واقع شده و کوه‌های مخملی، آبشارهای زیبا، تنگه‌های متعدد و جنگل‌های بلوطش باعث شهرت آن شده است و یکی از فوق‌العاده‌ترین مقاصد گردشگری برای توریست‌های داخلی و خارجی است. قدمت این استان به ۴۰ هزار سال پیش برمی‌گردد و طبیعی است که جذابیت‌های دیدنی زیادی را در خود جای داده باشد امروز در مجله دلتا یکی از شگفتی‌های طبیعی آن را به شما معرفی می‌کنیم، جایی به نام دره خزینه پلدختر که به خاطر طبیعت باور نکردنی‌اش مشهور است.

موقعیت دره خزینه

موقعیت دره خزینه

دره خزینه در اواسط جاده پلدختر به سمت اندیمشک در جوار روستایی به همین نام قرار دارد. دره خزینه لرستان، در طول سال‌ها و بر اثر فرسایش به وجود آمده است. باید بگوییم که پل معلق واقع در این دره مرتفع‌ترین پل معلق نه تنها در ایران بلکه در سطح خاورمیانه است. این پل بسیار زیبا و مستحکم بوده و طول آن ۱۱۲ متر و عرض و ارتفاعش به ترتیب ۸۰ و ۸۵ متر است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که پل دره خزینه از به هم پیوستن چهار طناب کابلی و چوب‌های روسی ساخته شده است.
حتماٌ هیجان زده خواهید شد اگر بدانید که با رفتن روی این پل معلق حس ایستادن بر بالای ساختمانی ۲۹ طبقه به شما دست می‌دهد. حتی تصور ایستادن روی این پل با وجود رودخانه خروشان زیر آن شما را ذوق زده می‌کند.

دره خزینه پلدختر

تاریخچه این منطقه

تاریخچه این منطقه از ایران باعث شده تا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های انسانی شناخته شود و پیدا شدن کتیبه‌ها، سنگ‌نوشته‌‌‌‌‌‌‌ها و ظرف و ظروف سفالین و انجام تحقیقات و رمزگشایی آن‌ها باعث شده تا باستان شناسان به این حقیقت برسند. این استان جاذبه های توریستی زیادی را در خود جای داده است که از بین آن‌ها می‌توان به قلعه فلک الافلاک، آبشار نوژیان، دریاچه گهر، غار کلماکره، آبشار و باتلاق های بیشه و… اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب “تنگه شوتاریکو، جاذبه بکر پنهان در نخلستان‌” را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

قدم زدن در تاریخ مصور تهران

وقتی ادعا می‌کنیم محله عودلاجان یکی از جاذبه های توریستی تهران است، یعنی اینکه جاذبه‌های ز…