خانه دانستنی ها پختن غذا در ظروف مسی واقعا مفید است؟

پختن غذا در ظروف مسی واقعا مفید است؟

۱
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
در بسیاری از خانه‌های ایرانی سال‌های اخیر استفاده از مس آن‌قدر باب شده که تمام لوازم پذیرایی تا طبخ غذا، مسی هستند.
پخت غذا در ظرف مسی

مس قطعا علاوه بر زیبایی، فوایدی برای پخت ‌و پز دارد. اما بسیاری از ما فکر می‌کنیم هر نوع غذایی را می‌توانیم در ظروف مسی بپزیم و برای سلامتی ما مفید است. پیش از هرکار این تفکر غلط را کنار بگذاریم. در این مطلب از بخش دانستنی مجله اینترنتی دلتا به بررسی فواید پختن غذا در ظرف مسی می‌پردازیم.

پختن غذا در ظرف مسی

مس بهترین رسانای گرما است و به سرعت گرم می‌شود و گرم می‌ماند. این ویژگی برای بسیاری از آشپزها بی‌همتا است و آن‌ها را به استفاده از این نوع ظروف تشویق می‌کند. خوراکی‌های خیلی شور، ترش، شیرین، گوشت و چرب را نباید در ظروف مسی به مدت طولانی نگه‌داشت.

پخت غذا در ظرف مسی

ظروف مسی پوشانده شده با قلع نباید به تنهایی گرم شود و حتما باید دمای داخل آن زمانی که خالی است از حرارت متوسط بالاتر نرود. اگر قلع به صورت خالی داغ شود، به علت اینکه درجه ذوب آن پایین (۲۳۰ درجه سانتیگراد) است، می‌تواند خطرناک باشد. با مراقبت، یک پوشش قلعی می‌تواند تا چند سال سالم بماند. بدن به مقادیری مس نیاز دارد تا سالم بماند اما ورود بیش از حد مس به بدن مخصوصا در کودکان، با شدت بیشتری موجب مسمومیت می‌شود. بنابراین این ادعا که مس برای بدن مفید است درست بوده، اما مانند هر عنصر لازم برای بدن نباید بیش از حد مجاز آن مصرف شود.

پیشنهاد مطالعه: در مجله دانستنی دلتا مطلب «درمان نابینایی با استفاده از سلول های بنیادی جسد» را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عمیق‌‌ترین استخر جهان را می‌شناسید؟

عمیق ترین استخر جهان با 40 متر عمق است.این مکان عجیب در هتل چهار ستاره Terme Millepini د…