پیامد‌های نخوردن صبحانه

۲۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عوارض جانبی صبحانه نخوردن علاوه بر تاثیرات منفی روی وزن، شامل عدم سلامت هورمونی، اختلال حافظه و خلق و خوی و... می‌شود.
پیامد های نخوردن صبحانه

انجمن قلب آمریکا اعلام کرده کسانی که از وعده صبحانه صرف نظر می‌کنند، در طول روز بیشتر از سایرین دچار پرخوری شده و اضافه وزن را تجربه می‌کنند. در مقابل دریافت کنندگان وعده صبحانه، دچار نرخ پایین‌تر بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا و کلسترول بالا می‌شوند. با مجله دلتا همراه باشید تا با پیامد های نخوردن صبحانه آشنا شوید.

چاقی

چاقی و عوارض متعاقب آن از قبیل دیابت، ناباروری، بیماری‌های قلبی و…. از بزرگ‌ترین نگرانی‌های قرن است. عدم مصرف صبحانه در این میان می‌تواند تناسب اندام شما را به خطر بیندازد. به گفته کارشناسان تغذیه نخوردن صبحانه باعث می‌شود که شما در تمام طول روز پرخوری کنید.

کاهش سطح حافظه

تغذیه نامناسب روی رشد ذهنی کودکان و نوجوانان تاثیر منفی می‌گذارد. به طور کلی نتایج تمام پژوهش‌های انجام شده در خصوص صبحانه نشان می‌دهد که مصرف منظم صبحانه باعث افزایش قدرت حل مسائل، بهبود یادگیری، افزایش خلاقیت کاری و حافظه بهتر می‌شود.

بی‌نظمی در قاعدگی

حذف وعده صبحانه در زنان با بی‌نظمی‌های دوران قاعدگی همراه است. علاوه بر این قاعدگی دردناک و یبوست نیز از عوارض دیگر است.

چاقی

کاهش سطح خلق و خوی

مصرف مواد غذایی مناسب برای صبحانه باعث تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن شده و کمک می‌کند که با انرژی بیشتری روز را سپری کنید. اما صرف‌نظر کردن از اولین وعده غذایی باعث می‌شود که خیلی زود احساس خستگی و کج‌ خلقی کنید.

عوارض جانبی فیزیکی

نخوردن صبحانه خطر ابتلا به هیپوگلیسمی یا کاهش قند خون را افزایش می‌دهد. علائم جسمی دیگر شامل لرزش، ضعف، سرگیجه، سردرد، احساس سوزن سوزن شدن و سریع شدن ضربان قلب است.

احساس گرسنگی مدام

یکی از دلایل ضعف کردن و احساس گرسنگی مداوم، عدم مصرف صبحانه است. افرادی که روز خود را با مصرف صبحانه آغاز می‌کنند کمتر گرسنه می‌شوند. علاوه بر این، به عقیده محققان صبحانه نخورها بیشتر در دام تغذیه ناسالم می‌افتند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ راهکار برای داشتن ریه‌های سالم را در مجله سلامتی بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

مضرات باورنکردنی چای که هرگز نمی‌دانستید!

اگرچه مصرف چای به میزان متعادل، انتخابی بسیار سالم برای بیشتر افراد است؛ اما مصرف بیش از ح…