خانه نکات حقوقی شکایت از همسایه مزاحم

شکایت از همسایه مزاحم

۶
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
برای شکایت از همسایه مزاحم می‌توان از طریق مراجع قانونی پیگیری کرد.
مزاحمت همسایه

مشکلات همسایگی در ساختمان‌‌ها آن‌قدر زیاد است که می‌توان چندین ساعت را به آن اختصاص داد، اما از جمله مهم‌ترین مشکلات می‌توان به اقداماتی که سبب از بین رفتن آرامش و آسایش می‌شود اشاره کرد. شنیدن صدای بلند موسیقی، تعمیرات ساختمانی، نگهداری حیوان در خانه و بسیاری مورد دیگر همه باهم منجر به این می‌شود تا مشکلات در ساختمان بیشتر شود اختلاف‌های آپارتمان نشینی به وجود بیاید. بهترین و اولین راهی که توصیه می‌شود صحبت کردن و حل مشکل به صورت مسالمت‌آمیز است، اما اگر این موضوع آن‌قدر ادامه پیدا کند که نتوان با صحبت آن را برطرف کرد می‌توان از طریق شکایت و مراجعه به قانون آپارتمان نشینی راه حلی مناسب برای آن پیدا کرد. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی موضوع شکایت از مزاحمت همسایه می‌پردازیم.

برای شکایت از مزاحمت همسایه به کجا باید مراجعه کرد؟

برای شکایت از مزاحمت همسایه می‌توان ابتدا به دادسرا یا شورای حل اختلاف محل خانه خود بروید و سپس دعوایی علیه همسایه‌ای که سر و صدا می‌کند داشته باشید.

(برای مشاوره حقوقی از طریق بخش پرسش و پاسخ حقوقی مجله دلتا با ما در ارتباط باشید.)

پس از مراجعه به دادسرا و شورای حل اختلاف، مدارک و به عنوان شاهد سایر همسایگان را هم با خود ببرید؛ در دادخواست باید ابتدا مشخصات فردی، آدرس پستی دو طرف اختلاف و همچنین دلیل شکایت به طور کامل ذکر شود البته توجه به این نکته بسیار ضروری است که اگر مشکل سر و صدا از مستاجر باشد صاحب خانه باید اوضاع را بررسی کند و در صورت لزوم اقدامات پیگیری را انجام دهد.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه مطلب اگر اینترنتی سرمان کلاه رفت چه کنیم؟ را در مجله حقوقی دلتا مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

مطالبه نفقه و مهریه از ارث شوهر فوت شده

مطالبه مهریه از ارث شوهر فوت شده امکان پذیر است. …