روستایی که هیچ دزدی ندارد!

۱۹
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در غرب رومانی بر روی دامنه‌های کوه باناتولی روستایی جذاب و زیبا به اسم ایبنتال هست با ویژگی‌ منحصربفرد! روستایی خارق‌العاده که بیشتر، اهالی بومی جمهوری چک در آن ساکن هستند. چیزی که آن را از دیگر روستاهای منطقه و یا مکان‌های دنیا متمایز کرده یک ویژگی عجیب است: در این روستا خبری از هیچ دزدی نیست!
روستای ایبنتال

روستای ایبنتال آنقدر جای امنی است که حتی هیچ ایستگاه پلیسی هم ندارد و تا به حال در آن هیچ اتفاقی که به دخالت پلیس نیاز باشد پیش نیامده است. با مجله دلتا همراه باشید تا با این روستای خارق‌العاده آشنا شوید.

 روستای ایبنتال رومانی

روستای ایبنتال در رومانی، یک مکان فوق‌العاده زیبا و جذاب برای عاشقان سفر است، اما آنچه که این روستا را نسبت به روستاهای مناطق دیگر متمایز کرده است، اعتبار و صداقت این مردم است و به همین دلیل هیچ گونه سرقت و دزدی در آنجا وجود ندارد.

امنیت در این روستا آنقدر بالاست که نرخ جرم و جنایت در آن بطور قابل توجهی از میزان جرم و جنایت متوسط کشور کمتر است.

روستای ایبنتال در رومانی

ایبنتال، روستایی که دزد ندارد!

شهرت روستای ایبنتال به عنوان یک روستای بدون دزد، به سال ۱۹۹۶ برمی‌گردد. درست وقتی که اهالی برای خرید نان روش جدیدی را در پیش گرفتند. آن‌ها کیف خود را به همراه پول در گوشه خیابان روی نرده‌ها آویزان می‌کردند تا مامور پخش نان، نان آن‌ها را در کیف گذاشته و پول خود را بردارد.

روستای امن

شاید برایتان این سوال پیش آمده که مگر روستای ایبنتال در رومانی نانوایی ندارد؟! آخرین مغازه‌ای که در این روستا فعال بود در سال ۱۹۸۹ بسته شد و از آن زمان مردم برای تهیه نان باید منتظر مامور پخش نان می‌ماندند. این مرد هر دو روز یک‌بار نان‌ها را در ماشین بزرگی می‌گذاشت و از روستایی که حدود ۲۰ کیلومتر آن طرف‌تر بود به این روستا می‌آمد.

در ابتدا اهالی روستا مجبور بودند تا مدت‌ها در کنار جاده بایستند تا از ماشین پخش نان جا نمانند تا اینکه به ذهن یکی از اهالی روستا ایده خوبی رسید: یک کیف به همراه یادداشت و پول را در کنار جاده قرار دهیم تا مامور پخش نان خودش همه کارها را به تنهایی انجام دهد.

اهالی روستا مطمئن بودند که هیچ وقت کسی نان یا پول آن‌ها را برنمی‌دارد و از آن جایی که روستا در منطقه کوهستانی قرار گرفته پس آدم غریبه هم معمولا به این منطقه رفت‌و‌آمد نمی‌کند.

وستای بدون دزد

البته این حرف‌ها فقط در مورد نان نیست! مردم این روستای جالب در رومانی به حق و حقوق همدیگر هم احترام می‌گذارند و هرگز بدون اجازه به باغ یا حیاط نمی‌روند. حتی در جلوی مزرعه، آن‌ها اول صاحب مزرعه را صدا می‌زنند و اگر کسی جواب نداد پا به داخل مزرعه نمی‌گذارند. تا به حال در این روستا هیچ دزدی و سرقتی اتفاق نیفتاده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های توریستی، مطلب روستای عجیب زنان گردن‌ دراز در تایلند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…