نشانه‌های قند خون بالا!

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ممکن است خستگی یا گرسنگی زیاد را جدی نگیرید در حالیکه همین تغییرات ساده می‌تواند زنگ خطر باشد.
نشانه قند خون بالا

بالا بودن قند خون یک تغییر متابولیکی نگران کننده است و لازم است بیمار به سرعت تحت درمان قرار گیرد. درصورتی ‌که برای مدت زمان طولانی برای کاهش قند خون کاری انجام ندهید، ممکن است به اعصاب و اندام‌های بدن آسیب جدی وارد شود. با مطلب نشانه قند خون بالا همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

از نشانه قند خون بالا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از دست دادن آب بدن

احساس خشکی در دهان و تشنگی بیش از حد معمول می‌تواند نشانه از دست دادن آب بدن ناشی از بالا بودن قند خون باشد. همچنین به دلیل وجود قند مازاد در خون، بدن تلاش می‌کند از طریق ادرار مقدار اضافی از مواد قندی را دفع کند که عارضه جانبی آن از دست رفتن مقدار زیادی از آب بدن است که سلامت بدن را به خطر می‌اندازد.

  • کاهش ناگهانی وزن

گلوکز موجود در خون با کمک انسولین به انرژی تبدیل می‌شود. در صورتی ‌که بدن میزان کافی انسولین ترشح نکند، گلوکز در خون باقی می‌ماند. در نتیجه، به منظور تامین انرژی، بدن مجبور به سوزاندن چربی و ماهیچه‌ها می‌شود. بنابراین، زمانی که بدون هیچ دلیلی مقدار قابل توجهی از وزن بدن کاهش پیدا کند لازم است سطح قند خون اندازه‌گیری شود.

  • احساس خستگی و درد

احساس خستگی فاکتور پیچیده‌ای است که می‌تواند نشان‌دهنده بالا و پایین بودن سطح قند خون باشد. در برخی مواقع احساس خستگی مداوم با درد در شکم، بی‌حسی و گزگز شدن انگشت‌ها همراه است. همچنین پوست با علایم خشکی، ترکیدگی و احساس خارش دچار حساسیت می‌شود.

  • تاری دید

تاری دید یکی از نشانه‌های رتینوپاتی دیابتی است. این عارضه با ورم عروق خونی در شبکیه شناخته و از بالا بودن سطح قند خون ناشی می‌شود. امکان ابتلا به این عارضه در تمامی مبتلایان به دیابت نوع یک و دو وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب “علائم ایمنی بالای بدن در مقابل کرونا“ را در مجله سلامتی مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چرا نباید غذای سرخ شده بخوریم؟

همچنین بخوانید: فرمول ساخت معجون برای پاک‌سازی ریه ۵ ماده‌ غذایی که سوخت‌وساز بدن را کاهش …