بازپرداخت اقساط وام مسکن را به تاخیر نیندازید!

۰
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

 مدیر عامل بانک مسکن، درباره تاخیر در بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن، گفت: آپارتمان‎های  وام‎گیرندگانی که اقساط بازپرداخت خود را در موعد مقرر پرداخت نکرده‎اند، بعد از انجام مراحل قانونی و صدور اجراییه، به مزایده گذاشته می‎شوند.

به گزارش مجله دلتا ، به نقل از اقتصادنیوز، ابوالقاسم رحیمی انارکی با بیان این‎که در نظر داریم که تمام این واحدها را برای واگذاری مشخص و نحوه فروش آن را  ارزیابی کنیم، گفت: با توجه به استقبال مردم از این‎گونه واحدها، بانک‎ها هم در پی سرعت بخشیدن به مزایده و واگذاری این‎گونه آپارتمان‎ها  هستند.

 به دلیل تغییر و تحولات بازار مسکن در چند ماه اخیر، و کاهش توان مالی مردم در بازپرداخت اقساطشان، روند  به مزایده گذاشتن این واحد ها افزایش یافته است. اما در سال‎های گذشته به دلیل رکود بخش مسکن، تقاضا در این بخش کمرنگ بود.

بانک ها چگونه املاک مزایده را تملک می کنند؟

اگر بعد از مزایده و طی تشریفات آن ملک به تملک بانک درآید، با ارسال صورت‎جلسه تنفیذ مزایده و دستور رئیس اجرای ثبت، سند ملک از نام راهن خارج شده و به اسم بانک یا موسسه اعتباری انتقال می‎یابد و بانک یا موسسات مذکور می‎توانند با داشتن سند مالکیت، ازمتصرف به طریق قانونی خلع ید و از ملک بیرون  و حتی اجرت‎المثل ایام تصرف از مزایده را، تازمان خلع ید و اجرای آن، از متصرف دریافت کنند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

این کارها کلیه‌تان را نابود می‌کند!

کلیه‌ عضوی سرسخت است همین دلیل باعث می‌شود که آسیب‌هایی که عادت‌های غلط ما به آنها می‌زند …