زرشک و یک دنیا خاصیت

۱۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
زرشک دارای خواص بی‌نظیری برای زیبایی پوست، مو و سلامت بدن است.
فواید زرشک

زرشک یکی از گیاهان بومی مناطق معتدل محسوب می‌شود که دارای میوه‌هایی سرخ رنگ و ترش است. امروزه از زرشک به روش‌های مختلف استفاده می‌شود. در کنار طعم دلپذیر، این گیاه دارای خواص بی‌شماری برای بدن است. برای آشنایی با فواید زرشک با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

اطلاعات غذایی و فواید

براساس اعلام مرکز اطلاعات غذایی آمریکا، یک چهارم فنجان (معادل ۲۸ گرم) زرشک خشک شده معادل ۸۹ کالری انرژی، یک گرم پروتیین، یک گرم چربی، ۱۸ گرم کربوهیدرات و ۳ گرم فیبر است. همچنین مصرف این میزان زرشک ۲۱۳ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C و ۱۵ درصد نیاز بدن به آهن را تامین می‌کند.

زرشک دارای روی، منگنز و مس است که این سه عنصر نقش کلیدی در ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها دارند. از دیگر فواید زرشک آنتوسیانین است که به وفور در این گیاه دیده می‌شود و می‌تواند سلامت قلب و مغز را بهبود ببخشد.

تحقیقات نشان داده است آنتی اکسیدان‌های قوی موجود در این گیاه به بدن برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک کرده و خطر آسیب به سلول‌ها را کاهش می‌دهند. همچنین مصرف زرشک می‌تواند باعث کاهش قند خون و سطح کلسترول شده و سرعت رشد سلول‌های سرطانی را کم کند.

بیشتر بدانید: مطلب “رنگ‌هایی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد!” را در مجله مد مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۵ خاصیت شگفت‌انگیز خربزه که نمی‌دانستید

خربزه در گروه خانواده ملون‌ها جای می‌گیرد. تقریبا ۹۹ درصد از حجم خربزه را آب تشکیل می‌دهد.…