خانه یادداشت روز رشد ۲۴ درصدی معاملات آپارتمان‎ های قدیمی

رشد ۲۴ درصدی معاملات آپارتمان‎ های قدیمی

۰
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آپارتمان‎هایی که بیش از شش سال از عمرشان می گذرد با افزایش ۲۴ در صدی فروش، رتبه اول را در معاملات مسکن به خود اختصاص داده‎اند، به طوری‎که فروش این آپارتمان‌ها، طی چهار سال گذشته، از ۴۵ درصد به  ۵۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مجله دلتا ، به نقل از ایسنا، متناسب نبودن تسهیلات با میانگین قیمت مسکن، کاهش توان خرید متقاضیان مصرفی، رقابت منفی برای خرید آپارتمان‌های نوساز که باعث ایجاد شکاف قیمت بین این واحدها و واحدهای قدیمی شده و همچنین کاهش سهم نوسازها در بازار طی پنج سال گذشته از دلائل استقبال خریداران از آپارتمان‎هایی با عمر بیش از ۶ سال است .

رشد 24 درصدی

بانک مرکزی اعلام کرده است، در مهرماه ۹۷ میانگین قیمت خرید و فروش یک متر زیربنای واحد مسکونی معامله شده در بنگاه‎های معاملات ملکی شهر تهران ۸ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۶.۴ و ۸۳.۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در مهرماه سال ۹۷ به ۹.۴ هزار واحد رسید که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۹.۵  و ۳۲.۳ درصد کاهش نشان می‎دهد.

بر اساس آمار ارائه شده ، به دلیل انتظارات تورمی، قیمت واقعی مسکن در مسیر افزایش است و هرچه قیمت خانه بالاتر رود، رکود بازار مسکن عمیق‌تر می‌شود.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…