خانه سلامتی چه کسانی در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند؟

چه کسانی در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند؟

۱۷
1
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تصویب کلیات بحث سند ملی واکسیناسیون کشور در ۲۰ دی خبر داد.
تزریق واکسن کرونا

رئیسی با اشاره به مصوبه جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کلیات بحث سند ملی واکسیناسیون کشور امروز (۲۰دی) مصوب شد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره اولویت تزریق واکسن کرونا صحبت خواهیم کرد.

بر اساس شواهد علمی و بررسی‌هایی که انجام شده کمیته‌های تخصصی، برنامه‌ای را تدوین کردند و بر اساس بار بیماری، میزان شیوع بیماری‌های پرخطر و زمینه‌ای هر استان، شهر و شهرستان مشخص شد و با طبقه بندی که انجام شد تزریق واکسیناسیون در ۴ فاز انجام می‌شود.

در فاز اول، افراد کادر بهداشت و درمان که مستقیماً با بیماران کرونا سر و کار دارند، کسانی که در خانه‌های سالمندان کار می‌کنند و همچنین جانبازان شیمیایی، تنفسی و بالای ۵۰ درصد واکسن دریافت می‌کنند که این فاز تقریباً یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند.

در فاز دوم سایر گرو‌های پرخطر و افرادی که سلامت آن‌ها در خطر است مانند سالمندان بالای ۶۵ سال هستند که به ترتیب اول از ۸۰ تا ۸۵ سال، ۷۵ تا ۸۰ سال، ۷۰ تا ۷۵ سال و… اولویت بندی می‌شوند و افرادی بین ۱۶ تا ۶۴ سال که بیماری زمینه‌ای دارند در این فاز هستند.

رئیسی با اشاره به اینکه فاز سه برای مراکز تجمعی و افرادی است که ریسک کمتری نسبت به فاز دو دارند گفت: نهایتاً فاز ۴ عموم مردم هستند، محل تأمین واکسن هم از تولید داخل و واکسن‌هایی که خریداری می‌کنیم خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چیدمان مبل بزرگ در نشیمن کوچک را در مجله دکوراسیون دلتا مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فواید گردو، پادشاه مغزها

گردو سرشار از چربی و کالری است، اما جایگزینی آن، با سایر مواد غذایی موجود در رژیم غذایی با…