خانه گردشگری دهکده بهشتی جهان نما

دهکده بهشتی جهان نما

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ایران کشوری است که در هر گوشه زیبایی‌های منحصر به فردی دارد. شمال آن به سر سبزی و زیبایی، جنوب آن به سواحل دریای عمان و خلیج فارس و شرق و غرب آن در محاصره کوه‌ها و کویرها است.
روستای جهان نما

مطمئن باشید با دیدن تصاویر جهان نمای گرگان که در استان گلستان قرار دارد، برای یک بار هم که شده مسیر روستای جهان نما را در پیش خواهید گرفت. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

بهشت جهان نما

به راستی جهان نما یک بهشت است چرا که طبیعت سبز آن، چشمه سارها، کلبه‌های جنگلی، خانه‌های روستایی و تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری آن بسیار زیبا و بی‌همتاست. جهان نما هم نام یک روستا و هم نام جنگلی از جنگل‌های هیرکانی است که جنگل جهان نما نامیده می‌شود.

روستای ییلاقی جهان نما به دلیل اینکه جز روستای هدف گردشگری در استان گلستان است، برای بکر ماندن فاقد برق سراسری است تا از ساخت و ساز بی رویه جلوگیری شود. با سفر به این جاذبه توریستی به معنای واقعی روستای ییلاقی خوش آب و هوایی را خواهید دید که گاه صدای گوسفندان و سگ‌های گله را می‌شنوید، پرندگان در آسمان پرواز می‌کنند و جنگل جهان نما سرسبزی خود را به رخ می‌کشد.

روستای جهان نما در گرگان

برای رفتن به روستای جهان نما و جنگل چه نکاتی لازم است رعایت کنیم؟

اگر در سفرهای ایرانگردی خود قصد بازدید از این مکان‌های بی‌نظیر را دارید، نیاز است مسافتی خاکی و با شیب تند را طی کنید. به همین دلیل توصیه می‌شود تا جای ممکن با ماشین‌های آفرود و شاسی بلند به این منطقه بروید. روستا علی رغم توریستی بودن فاقد امکانات کافی و لازم است بنابراین از قبل تمامی مواد غذایی، نان و آب را تهیه کنید و باک بنزین خود را پر کنید. حتما لباس‌ کافی، کفش مناسب برای پیاده‌روی و گشت و گذار در جنگل و پتو و بالشت همراه داشته باشید. هرچه رو به نیمه دوم سال پیش می‌رویم احتمال بارندگی و سرما در دهکده جهان نما شدت می‌یابد. بهترین زمان سفر در فصل بهار و تابستان و ماه مهر است. اگر طبیعت گرد حرفه‌ای نیستید از سفر به جهان نما در نیمه دوم سال خودداری کنید.

جنگل و روستای جهان نما

پیشنهاد مطالعه: “پارک جنگلی ملی ژانگ جیاجی چین” را در بخش ویدیو مجله دلتا مشاهده کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای زیبا اما مرگبار که میزبان هیچ قایقی نیست!

زیست شناسان معتقدند که مکانی که این دریاچه در آن قرار گرفته، جای برخورد یک شهاب سنگ با زمی…