خانه سلامتی ارتباط بین سیگار کشیدن و کرونا

ارتباط بین سیگار کشیدن و کرونا

۹
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
 پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدیدی نشان داده‌اند که سیگار کشیدن می‌تواند امکان ابتلا به نوع شدید کووید-۱۹ را افزایش دهد و افراد سیگاری بیشتر از افراد غیرسیگاری در بیمارستان بستری می‌شوند.
ارتباط بین سیگار کشیدن و شدت کرونا

پژوهشگران “دانشگاه کینگز لندن” (KCL) در یک بررسی جدید، ارتباط بین سیگار کشیدن و شدت کرونا را ارزیابی کرده‌اند. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید.

بار نشانه‌های کووید-۱۹ در افراد سیگاری نسبت به افراد غیرسیگاری بیشتر است. احتمال بروز بیش از پنج نشانه کووید-۱۹ در افراد سیگاری، ۲۹ درصد بیشتر است و همچنین، احتمال گزارش بیش از ۱۰ نشانه از جمله از دست دادن بویایی، کنار گذاشتن وعده‌های غذایی، اسهال، خستگی، گیجی یا درد عضلانی در این افراد، ۵۰ درصد بیشتر به چشم می‌خورد. داشتن نشانه‌های بیشتر به معنای ابتلا به نوع شدیدتر کووید-۱۹ است.
علاوه بر این، بررسی‌ها نشان داد افراد سیگاری که پاسخ آزمایش کووید-۱۹ آن‌ها مثبت بود، بیش از دو بار در بیمارستان بستری شده بودند.
توصیه پژوهشگران این است که ترک سیگار، به عنوان راهبردی برای برطرف کردن کووید-۱۹ در نظر گرفته شود زیرا سیگار کشیدن، هم نشانه‌های ناشی از بیماری و هم شدت آن را افزایش می‌دهد. همچنین، کاهش میزان سیگار کشیدن می‌تواند باری را که به خاطر بیماری‌های ناشی از سیگار کشیدن و بستری شدن ناشی از آن بر دوش سامانه سلامت قرار دارد، سبک کند.
از آنجا که میزان کووید-۱۹ همچنان در حال افزایش است، باید تا جایی که می‌توانیم برای کاهش اثرات آن و یافتن راه‌هایی برای کاهش مراجعه به بیمارستان تلاش کنیم‌. بررسی‌های حاکی از این هستند که سیگار کشیدن، احتمال حضور بیمار در بیمارستان را افزایش می‌دهد؛ بنابراین ترک سیگار، یکی از کارهایی است که می‌توانیم برای کاهش پیامدهای بیماری انجام دهیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اتاق مستر و چند نکته برای طراحی آن را در مجله دکوراسیون دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

راه حل‌هایی برای خشکی پوست در سرما

خشکی پوست یکی از مشکلات شایع در فصل زمستان است. خشکی پوست در برخی در فصل زمستان بروز می‌کن…