خانه سلامتی علائم کمبود ویتامین B12

علائم کمبود ویتامین B12

۲۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
B12 ویتامینی است که برای کمک به عملکرد سلول‌های قرمز خون در بدن ضروری است.
کمبود ویتامین B12

اگر به دنبال تامین ویتامین B12 مورد نیاز بدن خود هستید پیشنهاد می‌کنیم که از مکمل‌ها فاصله بگیرید و سعی کنید این ویتامین مفید را از طریق تغذیه سالم تامین کنید. اگر سعی دارید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، باید مواد غذایی حاوی ویتامین B12 را مصرف کنید. در این نوشتار از مجله اینترنتی دلتا به بررسی علائم کمبود ویتامین B12 در بدن می‌پردازیم.

بهترین منابع غذایی ویتامین B12‍‍‍‍

هرچند ویتامین B12 می‌تواند به‌صورت مکمل غذایی مصرف شود، اما این ویتامین در غذاهای متداول بسیاری وجود دارد، که بهترین منبع هم به حساب می‌آیند. در اینجا چند ماده غذایی را معرفی می‌کنیم که اگر کمبود ویتامین B12 دارید، باید امتحان کنید:

  •  تخم مرغ: بخش زرد خام تخم مرغ، حاوی مقدار زیادی ویتامین B12 است. تخم غاز و اردک نیز دارای مقادیر قابل توجهی از ویتامین B12 است.
  •  پنیر: اگرچه تمام انواع پنیرها سرشار از ویتامین B12 نیستند، اما پنیر سوئیسی، پارمسان، موزارلا و فتا همگی حاوی ویتامین B12 هستند.
  • گوشت گاو: گوشت دنده و راسته، همگی حاوی ویتامین B12 هستند. اما شقه گوشت گاو، بیشترین مقدار ویتامین B12 را دارد.
  • گوشت بره: یک برش از شانه بره می‌تواند بیشتر از ۶۰ درصد دوز توصیه شده روزانه شما از ویتامین B12 را تامین کند.
  •  شیر: شاید شیر، ساده‌ترین راه برای اضافه کردن ویتامین B12 به رژیم غذایی‌تان باشد. این کار، ویتامین B12 بدن شما را تکمیل می‌کند و به شما کمک می‌کند دوز روزانه مناسب از ویتامین B12 را دریافت کنید.

کمبود ویتامین B12

علائم کمبود ویتامین B12

کمبود ویتامین B12، یک مشکل جدی در کشور است. اگر از خستگی، تمرکز ضعیف، حافظه بد، تحریک پذیری و افسردگی رنج می‌برید، یا نمی‌توانید در موقع کارتان درست فکر کنید، ممکن است دچار کمبود ویتامین B12 باشید. مشکل خواب و دوره‌های هیجان شدید و روان پریشی نیز ممکن است بعلت کمبود ویتامین B12 اتفاق بیفتد. اگر فکر می‌کنید که ممکن است دچار کمبود ویتامین B12 باشید، فورا به پزشکتان مراجعه کنید یا سعی کنید به رژیم غذایی‌تان، ویتامین B12 بیشتری اضافه کنید.

رژیم‌های گیاهخواری نیز معمولا منجر به کمبود ویتامین B12 می‌شوند. بنابراین اگر گیاهخوار هستید، از طریق مکمل‌ها، ویتامین B12 بیشتری وارد رژیم غذایی‌تان کنید تا سلامت بمانید. خوردن یکی از این ۸ ماده غذایی به شما کمک خواهد کرد که ویتامین B12 مورد نیازتان را دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن جدایی زن با داشتن حق طلاق به مجله حقوقی دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

غذاهای سرشار از آهن را بشناسید!

آهن، یک ماده‌ی معدنی مهم است که باید به طور مرتب مصرف شود، زیرا بدن نمی‌تواند آن را بسازد.…