خانه گردشگری جهنم را از نزدیک ببینید!

جهنم را از نزدیک ببینید!

۱۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در دنیای اطراف ما مکان‌هایی وجود دارند که از فرط خارق العاده بودن و زیبا بودن، آن‌ها را به بهشت یا تکه‌ای از بهشت توصیف می‌کنیم، اما تا به حال شنیده بودید که جاذبه یک شهر را به جهنم توصیف کنند؟ این جاذبه در کشور ترکمنستان قرار دارد و به اندازه‌ای ترسناک و هراس‌انگیز است که به دروازه جهنم ترکمنستان معروف است.
دروازه جهنم
دروازه جهنم ترکمنستان یکی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین مکان‌های جهان در کنار روستای دروازه قره‌ قوم، استان آخال کشور ترکمنستان به حساب می‌آید. در این مقاله از مجله اینترنتی دلتا قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این مکان اعجاب‌انگیز در اختیار شما قرار دهیم.
دروازه جهنم اینجاست

دروازه جهنم کجاست؟

دروازه جهنم یا همان دروازه دوزخ در واقع گودالی بسیار عمیق و بزرگ است که به طور دائمی در آتش می‌سوزد و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی ترکمنستان شناخته می‌شود. مطمئنا برایتان این سوال پیش می آید که چطور چنین چیزی ممکن است، با ما همراه باشید تا تاریخچه کشف این گودال یا همان دروازه جهنم را برای شما توضیح دهیم.
 دروازه جهنم یا دروازه دوزخ

کشف این مکان اعجاب‌انگیز

در دهه ۸۰ قرن بیستم میلادى، دانشمندان روسى در سیبرى دسته‌اى از آزمایشات حفارى را اجرا می‌کردند. این گودال‌ها معمولا به هدف تحقیقات ژئوتکنیک یا همان مهندسی جغرافیایى و یافتن مکانی از ذخایر نادر معدنی حفر می‌شدند، در این مورد نیز، زمین شناسان در روسیه به دنبال کشف نفت و گاز به حفاری پرداختند تا اینکه به این گودال اعجاب انگیز رسیدند.
دروازه جهنم ترکمنستان
حفارى آن‌ها بدون هیچ مشکلى در حال پیشروى بود تا زمانى که به عمق ۹ مایلى زمین مى‌رسند که ناگهان مته وارد یک فضاى خالى مى‌شود.
سنسورهاى دماسنج مته، دماى گودال را بالاى ۱۱۰۰ درجه سانتى‌گراد نشان مى‌داد. پس تیم تحقیقاتى تصمیم گرفتند یک میکروفون مقاوم در برابر دماهاى بالا براى ارزیابى به گودال دروازه دوزخ بفرستند. میکروفون فقط ۳۰ ثانیه به داخل گودال رفت و قبل از ذوب شدن از گودال خارج شد. اما در همان ۳۰ ثانیه، دانشمندان به صداهاى عجیبى روى نوار برخورد کردند. طبق گفته افرادی که به این صدا گوش کرده‌اند، صدای ضبط شده شبیه به گریه و شیون هزاران نفر بوده است، اما تا کنون دلیل این صداها کشف نشده است.
پیشنهاد مطالعه: در مجله گردشگری دلتا، مطلب “گودال مرگ، نقطه‌ای که آب اقیانوس را می‌بلعد!” را مطالعه کنید.
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستای ایرانی که جاذبه‌اش تمساح است!

مردم روستا گاندو را مقدس می‌دانند و هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌کنند؛ اهالی گاندو به‌قدری …