پسر آسمان؛ عجیب‌ترین کوهستان دنیا

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کوهستان تیانزی یکی از مناظر رویایی است که نظیرش را هیچ جای دیگر کره زمین نمی‌توانید پیدا کنید.
کوهستان تیانزی

کوهستان تیانزی واقع در بخش شمال غربی منطقه خوش منظره ولینگ یانگ, در استان هونان چین، مشرف به دره سوکی واقع شده است. این نام “tianzi” به معنی “پسر آسمان” و لقب سنتی امپراتور چین است. با مجله دلتا همراه باشید تا با این جاذبه آشنا شوید.

کوهستان تیانزی در چیناین کوهستان دارای اشکال عجیب و منحصر به فردی است. تیغه‌های بلند سنگی در دل مه کوهستانی، مناظری دل‌فریب و عجیب را به وجود می‌آورند که یادآور افسانه‌های خدایان در آیین‌های چینی است.

آبشارها و غارهای زیبا و عجیب بر جذابیت‌های کوهستان تیانزی می‌افزاید و این منطقه را به یکی از ۱۰ منطقه برتر گردشگری کشور چین بدل کرده است. مناظر این کوهستان در هر چهار فصل سال دیدنی است و مخصوصا در بعد از بارندگی، چشم نوازی خاصی را به ارمغان می‌آورد.

گردشگران در این منطقه می‌توانند با آیین‌ها و غذاهای محلی این قسمت از چین آشنا شوند و از هوای پاک عجیب‌ترین کوهستان دنیا بهره بگیرند.

کوهستان تیانزی از عجایب چین
این کوه برای گردشگران آیینی، محلی برای آشنایی با خاستگاه‌های طبیعی آیین‌های چینی مثل تائوئیسم است که در جستجوی تعادل و آرامش، هماهنگی با طبیعت را توصیه می‌کند.
وجود تله کابین در این مکان به گردشگران این شانس را می‌دهد تا به ارتفاع ۱۳۰۰ متری این کوهستان صعود کنند و جاذبه‌های دره‌های اطراف را از بالا ببینند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های گردشگری مطلب از الماس سبز پنهان در دامنه‌های البرز، چه می‌دانید؟ را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

حمام علیقلی آقا، جاذبه گردشگری اصفهان

حمام علیقلی خان اصفهان یک حمام در اصفهان بوده در دوره حاضر تغییر کاربری داده و تبدیل به مو…