مزایای عضویت ایران در فدراسیون بین‌ المللی املاک و مستغلات

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مزایای عضویت ایران در FIABSI (فدراسیون بین‌المللی املاک و مستغلات) بسیار است و می‌تواند پایه‌های شکل‌گیری ریل‌استیت را فراهم کند.

به گزارش مجله دلتا ، به نقل از ایسنا، رییس اتحادیه مشاوران املاک، درباره مزایای عضویت ایران در FIABSI گفت: در حوزه ریل‌استیت باید از کشورهای توسعه یافته بیاموزیم و بهتر است دفاتر املاک، به علم روز در این مورد مجهز  شوند. کارشناس املاک باید به چگونگی دریافت تسهیلات برای خریدار، تبلیغات، معماری، ایمنی، بتن و موارد دیگر آگاه باشد، که ما در آغاز این مسیر قرار گرفته‌ایم و امیدواریم با هماهنگی سایر دستگاه‌ها، ارگان‌ها، وزارتخانه‌ها و تسهیل قوانین و مقررات گام‌های خوبی در آینده برداریم.

مزایای عضویت

اما معنای ریل استیت چیست؟

 Real Estate یا مدیریت توسعه املاک و مستغلات، مجموعه کنش‎هایی چندگانه و در عین حال به‎هم پیوسته و درهم تنیده است که گستره وسیعی از فعالیت‎های مربوط به صنعت ساختمان‎سازی و تعاملات و تبادلات بازار را با توجه به نیاز متقاضیان شامل می‎شود. فعالان در این کسب و کار هماهنگ‎کننده تمام فعالیت‎های مربوط به روند ساخت و توسعه هستند. از جمله این موارد می‎توان به انتخاب پروژه، مهندسی، ساخت، بازاریابی و فروش و نیز مدیریت پس از ساخت اشاره کرد.

با این‌که به‎طور جسته و گریخته شرکت‌هایی که در ایران در حوزه ریل‌استیت فعال  هستند، اما تقریبا تمام آن‎ها از قوانین و مقررات دست و پاگیر، مدیریت‌های پراکنده و یکپارچه نبودن در این حوزه گلایه‌مندند.

در امریکا مجله «ریل استیت» یا املاک، از نشریات پرطرفدار است که  به تحلیل‌‌‌‌‌ بازار مسکن  در تمام کشور‌‌‌‌‌های جهان می‌‌‌‌‎پردازد و این بررسی‎ها بر مبنای شاخص‌‌‌‌‌های جهانی در نظر گرفته می‌‌‌‌شوند.

مصطفی‌ قلی خسروی، با اشاره به این‌که عضویت ایران در FIABSI موضوع مهمی برای این صنف تلقی می‌شود، گفت: فدراسیون بین‌المللی املاک و مستغلات، کتاب‌هایی با موضوعات: مهندسی، معماری، فروش و طراحی در اختیار ما قرار داده که مرتبط با توسعه املاک و مستغلات است و این مباحث در دانشگاه علمی کاربردی به دانشجویان آموزش داده می‎شود.

در این ارتباط در مجله دلتا بخوانید:

ایران، عضو فدراسیون بین‌المللی املاک و مستغلات شد

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

خواص شگفت‌انگیز خوردن آب دوغ خیار در تابستان را بخوانید

آب دوغ یکی از غذاهای سنتی است که در تابستان طرفداران بسیاری دارد و گلوی آدم را تازه می‌کند…