خطر جهانی ویندوز ۷ به ویژه برای ایرانی‌ها!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ویندوز ۷ با وجود آنکه از یک سال پیش تاکنون دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود اما براساس گزارش‌های اخیر همچنان میلیون‌ها نفر در جهان کاربر آن هستند اما آیا این افراد می‌دانند که چه خطری آن‌ها را تهدید می‌کند؟
امنیت ویندوز 7

براساس گزارشی که سایت اسلش‌گیر منتشر کرده بسیاری از مردم جهان به نسخه ویندوز خود یا آپدیت آن اهمیتی نمی‌دهند و تا زمانی که لپ‌تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ‌شان کار کند به فکر عوض کردن ویندوز نمی‌افتند. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا از امنیت ویندوز ۷ و نتایج این اتفاقات برایتان بگوییم.

بسیاری از افراد به‌خاطر مشکلات سخت‌افزاری سراغ آخرین نسخه ویندوز یعنی ۱۰ نمی‌روند. براساس آماری که در انتهای سال ۲۰۲۰ منتشر شده حداقل ۵.۸ درصد سیستم‌های کامیپوتری با سیستم عامل ویندوز همچنان با نسخه ۷ کار می‌کنند. تخمین دقیق کاربران فعلی ویندوز ۷ مشکل است اما حدس زده می‌شود با وجود اتمام پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم عامل، همچنان حدود ۲۰۰ میلیون کامپیوتر در سراسر دنیا در حال استفاده از این سیستم عامل هستند.

پشتیبانی نشدن از این ویندوز از سوی مایکروسافت به‌معنای خطر برای امنیت ویندوز ۷ به‌حساب می‌آید. هرچند در ایران به‌خاطر استفاده گسترده از نسخه‌های کرک شده حتی از سوی نهادها و سازمان‌های دولتی اصولا اعتقادی به آپدیت سیستم عامل وجود ندارد. با مجله دانستنی دلتا همراه باشید تا با ببینیم چه خطراتی در کمین است.

خطرات امنیت ویندوز 7

خطر ویژه برای ایران

براساس آمارهای جهانی بیش از ۹۱ درصد کامپیوترهای شخصی در ایران (اعم از سیستم‌های رومیزی یا لپ‌تاپ) از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند. خیلی هم آشکار است که به جز لپ‌تاپ‌هایی که با سیستم عامل‌های به قول مشهور اورجینال به فروش می‌رسند و هر روز تعدادشان به خاطر قیمت گران‌ کمتر می‌شود بقیه این ۹۱درصد در حال استفاده از نسخه‌های به قول مشهور کرک هستند. در بسیاری از موارد کاربران به‌خاطر ترس از دسترس خارج شدن سیستم‌ عامل‌های ویندوز کرک شده آپدیت سیستم عامل را کاری بیهوده و مایه دردسر می‌دانند. این در حالی است که مایکروسافت در هر بار آپدیت سیستم‌عامل خود تلاش می‌کند بسیاری از باگ‌های امنیتی که هکرها از آن‌ها برای خرابکاری یا سرقت اطلاعات استفاده می‌کنند را برطرف کند. موضوع وقتی ترسناک‌تر می‌شود که این ماجرا در همه ادارات و نهادهای مهم کشور هم در جریان است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر مطالب دانستنی، “توقف واتس اپ در گوشی میلیون ها کاربر” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برنج ژاپنی‌ها را چاق نمی‌کند!

این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می‌شود، پس چرا ژاپنی ها چاق نمی…