خانه دانستنی ها حقایق عجیب درباره خواب که تا به حال نشنیده‌اید!

حقایق عجیب درباره خواب که تا به حال نشنیده‌اید!

۲۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
علم پیشرفت زیادی در نحوه درک ما از خواب کرده است. هنوز پاسخی دقیق برای این سوال وجود ندارد: چرا حین خوابیدن، خواب می‌بینیم؟
خواب دیدن

خواب‌های ما می‌توانند مبهوت کننده، هیجان انگیز، دلهره آور یا کاملا عجیب باشد. در این مورد که چرا خواب می‌بینیم اتفاق نظر قطعی وجود ندارد و محققان فقط تا حدودی فهمیده‌اند که وقتی خواب می‌بینیم چه اتفاقی می‌افتد. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا حقایقی جالب درباره خواب دیدن آشنا شوید.

چرا خواب می‌بینیم؟

نظریه‌ای که در مورد چیستی خواب دیدن وجود دارد می‌گوید که خواب، ابزاری است که با آن ذهن می‌تواند برای رسیدن به تعادل روان‌شناختی و عاطفی از طریق افکار، احساسات و تجربیات دشوار، پیچیده و ناآرام کننده کار کند.

حقایقی درباره خواب دیدن

افسردگی و کابوس

افسردگی و اضطراب اغلب با کابوس همراه است و وجود کابوس ممکن است نشانه‌ای از شدت افسردگی باشد. تحقیقات نشان داده است که در بین بیماران مبتلا به اختلال افسردگی ماژور، وجود کابوس‌های مکرر با تمایل به خودکشی همراه است. افرادی که دچار افسردگی یا اضطراب هستند بیشتر از حالت معمول دچار خواب های استرس زا، آزاردهنده یا ترسناک می‌شوند. برای خواندن مطالب علمی با مجله دانستنی دلتا همراه باشید.

داروهای افسردگی و تاثیر آن‌ها بر رویا

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد یک نوع دارویی که معمولاً برای درمان افسردگی استفاده می‌شود خواب را تغییر می‌دهد. به نظر می‌رسد مهارکننده‌های انتخابی باز جذب سروتونین (SSRI) از چندین روش خواب دیدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. SSRI ممکن است به یاد آوردن رویاها را کاهش دهد. این نوع دارو می تواند خواب دیدن را بیشتر کند و منجر به ایجاد احساسات مثبت‌تر در خواب شود.

داروهای افسردگی و تاثیر آن‌ها بر خواب دیدن

خواب دیدن چه تاثیری بر زندگی ما در هنگام بیداری دارد؟

خواب دیدن جنبه‌ای جهانی و ماندگار از انسان بودن است و کاری است که ما از زمان جوانی تا پیری انجام می‌دهیم. آیا راه هایی وجود دارد که رویاها بتوانند به ما کمک کنند زندگی بهتری داشته باشیم؟ یک نگاه قدیمی به رویاها به عنوان یک دریچه برای خلاقیت وجود دارد. شواهد نشان می‌دهد که رویاها ممکن است به عملکرد روزانه ما کمک کنند، به خصوص این که مربوط به خلاقیت و حل مسئله باشد.

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن حقایق بیشتری درباره خواب دیدن، “رویاها و خواب ها” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

سفر به مریخ چگونه اتفاق افتاد؟!!

مریخ ۸۰ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد و سفر به آن هفت تا هشت ماه طول می‌کشد (بسته به م…