چند نکته برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از راه‌های ایجاد تنوع در فضاهای داخلی، تغییر دادن رنگ دیوارها به وسیله کاغذ دیواری است.
انتخاب کاغذ دیواری مناسب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب می‌تواند جلوه‌ای متفاوت و حس و حالی منحصر به فرد در خانه شما ایجاد کند اما از آنجایی که کاغذ‌دیواری‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شود، انتخاب گزینه مناسب امری دشوار است؛ به همین دلیل شاید بهتر باشد قبل از خرید طرح، الگو و رنگ مورد نظرتان این مطلب از مجله دلتا را مطالعه کنید تا بتوانید گزینه ایده آل خود را تهیه کنید.

بر چه اساس انتخاب کنیم

انتخاب رنگ مناسب برای دیوار به عوامل مختلفی مانند رنگ‌های سایر لوازم موجود در منزل (مبل، فرش، پرده و …) و همچنین میزان نورگیری و متراژ فضای شما بستگی دارد. چرا که عناصر دیگری که در هم‌نشینی با کاغذدیواری مورد نظرتان قرار می‌گیرند بر جلوه آن بسیار مؤثرند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی

اگر نورگیری خانه ضعیف است

برای خانه هایی که نورگیری آن ها ضعیف است، استفاده از رنگ های روشن برای پوشاندن دیوار گزینه بهتری است؛ چرا که رنگ ها به دلیل سطح یکرنگ، یکدست و براق خود نور را بهتر از کاغذ دیواری هایی که بافت دار، طرح دار و جاذب نور هستند، منعکس می‌کنند و در نتیجه باعث روشن‌تر شدن فضای داخلی می‌شوند.

ترکیب رنگ و کاغذ

یکی از پیشنهادهای مجله دکوراسیون دلتا این است که از ترکیب کاغذ دیواری و رنگ در دیوارهای مختلف نشیمن استفاده کنید تا از مزایای هر دو بهره‌مند شوید. یکی از راه‌های پیشنهادی این است که، اگر در نشیمن خانه نقطه عطفی وجود دارد که می‌خواهید آن را بیشتر به نمایش بگذارید، از کاغذ دیواری استفاده کنید. مثلا دیوار پشت تلویزیون که بهترین جا برای جلوه‌گری کاغذدیواری‌ها است.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای ایجاد فضای دلباز

در مورد انتخاب رنگ کاغذ دیواری، استفاده از کاغذ دیواری با زمینه روشن و طرح‌هایی ملایم پیشنهاد می‌شود تا فضا روشن و دلباز به نظر بیاید. همچنین بهتر است از به کار گیری طرح‌های درشت پرهیز شود، چرا که فضا را کوچکتر نشان می‌دهد.

جلوگیری از تکراری شدن

اما در نهایت باید این را در نظر بگیرید که اگر تصمیم دارید کل دیوارها را با کاغذ دیواری بپوشانید، بهتر است یک دیوار، طرحی شاخص و سایر دیوارها طرحی ملایم و روشن داشته باشند تا بعد از مدتی تکراری و خسته کننده نشود. کاغذ دیوار شاخص با رنگ‌های تیره و گل‌دار انتخاب می‌کنیم تا فضا حال و هوای متفاوتی بگیرد.

پیشنهاد مطالعه: اگر منزل شما مدرن است مطلب کاغذ دیواری طراح دار، یک انتخاب امروزی و مدرن را از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این آویز تزیینی نشیمن شما را بی‌نظیر می‌کند

استفاده از آویزهای تزیینی یکی از راهکارهایی است که شما می‌توانید با خرید این آویزهای تزیین…