اولین صندوق پستی جهان در زیر آب!

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آخرین باری که در حال غواصی بودید و ناگهان یاد نامه مهمی افتادید که باید فورا پست می‌کردید را به خاطر می‌آورید؟ بعید می‌دانم، اما حتی در این صورت هم خوشبختانه مکان‌هایی وجود دارد که این مشکل را برایتان حل کرده‌اند.
صندوق پستی زیر آب

اگر شما به کشور دیگری سفر کردید و ناگهان یادتان افتاد که باید یک نامه به جایی پست کنید، می‌تواید به یکی از این اداره پست‌ها بروید، اداره‌هایی که به دیدنی‌های گردشگری این کشورها هم تبدیل شده‌اند. با مجله اینترنتی دلتا همراه شوید تا ببینیم که در چه کشورهایی می‌توان صندوق پستی زیر آب را پیدا کرد.

جزیره هایدوی

صندوق پستی در زیر آب در سواحل جزیره هایدوی در وانواتو یکی از مشهورترین اداره‌های پست دنیاست که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده و ۳ متر زیر آب قرار دارد. این اداره پست کارت پستال‌های ضد آب ویژه‌ای فراهم کرده که گردشگران می‌توانند آن‌ها را به صندوق‌هایی که زیر آب قرار دارند بیندازند. در زمان معین، یک کارمند پستی غواص به سوی آن غواصی می‌کند و کارت پستال‌ها را از صندوق خارج کرده و در حالی که هنوز زیر آب است آن ها را مهر می‌کند اما به جای جوهر که با آب شسته می‌شود با دستگاه مخصوصی این کار را انجام می‌دهد. (برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های عجیب گردشگری با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.)

صندوق پستی زیر آب در جزیره هایدوی

سوسامی

شهر ماهیگیری کوچک سوسامی در ژاپن اولین صندوق پستی زیر آب جهان را ایجاد کرده است. این صندوق پست به عنوان بخشی از نمایشگاه سال ۱۹۹۹ ساخته شد و قبل از آن سوسامی هیچ جاذبه ویژه‌ای نداشته است. هر سال ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نامه و از زمانی که ایجاد شده تا به حال ۳۲۰۰۰ نامه به این صندوق پست انداخته شده است.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با یکی از رکورددارهای گینس در گردشگری، “اولین صندوق امانات جهان در ایران” را مطالعه کنید.
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند!

یک بیماری عجیب و اسرارآمیز اهالی روستای کلاچی را بر سر زبان‌ها انداخته است. می‌گویند ساکنا…