گونه جدید کرونا موجب بروز علائم شدیدتر نمی‌شود!

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سال ۲۰۲۰ با انتشار اخبار درباره گونه جدید ویروس کرونا به پایان رسید، گونه‌ای که ابتدا در بریتانیا شیوع پیدا کرد و به کشورهای مختلفی از جمله ایالات متحده آمریکا رسید.
6 گونه جدید کرونا موجب بروز علائم شدیدتر نمی‌شود!

اخیرا نتیجه یک پژوهش جدید درباره گونه جدید کرونا منتشر شده که از عدم بروز علائم شدیدتر بیماری توسط آن خبر می‌دهد و البته نرخ مرگ و میر آن هم در مقایسه با گذشته افزایشی نداشته است. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

محققان یک آژانس دولتی به نام «بهداشت عمومی بریتانیا» (PHE) به تازگی ۱۷۶۹ بیمار مبتلا به گونه جدید کرونا به نام «B.1.1.7» را با ۱۷۶۹ نفری که گونه اصلی را تجربه کرده‌اند، مورد مقایسه قرار داده‌‌اند. این پژوهش نشان می‌دهد که از نظر میزان بستری شدن و همچنین نرخ مرگ، تفاوتی میان این دو گونه وجود ندارد.

گونه جدید کرونا در انگلیس
آن‌ها اعلام کرده‌اند که این گونه جدید باعث بروز علائم شدیدتر بیماری نمی‌شود و همچنین نرخ مرگ و میر را افزایش نمی‌دهد. با این حال پژوهشگران به تحقیقات خود ادامه می‌دهند.
گونه جدید کرونا ابتدا چندین ماه پیش در بریتانیا شناسایی شد و تا به امروز شمار بالایی از افراد در بریتانیا به آن مبتلا شده‌اند. پس از مدتی این گونه به کشورهای دیگر راه پیدا کرد که نتیجه آن، اعمال محدودیت برای سفر از بریتانیا بود. این گونه حداقل در ۱۸ کشور شامل آلمان، سوئد، فرانسه، کانادا و ژاپن شناسایی شده است.
در حالی که نرخ مرگ و میر این گونه تفاوتی با گذشته ندارد، با سرعت بالاتری شیوع پیدا می‌کند و پژوهش جدید هم چنین موضوعی را تایید کرده. ۱۵ درصد افراد با بیماران مبتلا به گونه جدید در ارتباط بوده‌اند، در حالی که ۱۰ درصد آن‌ها با بیماران گونه‌های دیگر ارتباط داشته‌اند. بنابراین با افزایش نرخ ابتلا، بیمارستان‌ها با مشکل مواجه می‌شوند و احتمال مرگ بیماران افزایش پیدا می‌‌کند. برای مطالعه مطالب بیشتر درباره خبرهای علمی مربوط به کرونا، با مجله دانستنی دلتا همراه باشید.

علائم گونه جدید کرونا

در پژوهش جدید مشخص شد که ۴۲ نفر از بیماران در بیمارستان بستری شده بودند. در این میان ۲۶ نفر دارای گونه اصلی بودند و ۱۶ نفر به گونه جدید کرونا مبتلا شده بودند. ۱۲ نفر با گونه جدید جان خود را از دست داده‌اند و ۱۰ نفر مبتلا به گونه اصلی مرده‌اند. به گفته محققان، از نظر آماری تفاوت چندانی میان آن‌ها به چشم نمی‌خورد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با کرونای انگلیسی،”کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

در خانه ژل حالت‌دهنده ابرو بسازید

ساختن ژل ابرو در خانه به شما کمک می‌کند همیشه ابروهای مرتبی داشته باشید. ژل ابرو برای زیبا…