خانه گردشگری مکانی بین مرگ و زندگی

مکانی بین مرگ و زندگی

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چیچن ایتزا، قبلاً یکی از بزرگ‌ترین شهرهای افسانه‌ای مایا در مکزیک به حساب می‌آمد و امروزه به یک منطقه‌ باستان‌شناسی دیدنی تبدیل شده که سبک‌های معماری متنوعی را دربرمی‌گیرد.
چیچن ایتزا

چیچن ایتزا منطقه‌ای باستان شناسی در مکزیک است که جزو میراث جهانی یونسکو به ‌شمار می‌رود و سالانه گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب می‌کند. این محوطه‌ باستانی در ایالت «یوکاتان» واقع شده و شهری بزرگ به حساب می‌آمد که مردم مایا آن را به وجود آورده بودند و از لحاظ اقتصادی، وضعیت خوبی داشته است. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا با چیچن ایتزا آشنا شویم، مکانی که در آن روح‌ها سرگردانند!

چیچن ایتزا در مکزیک

سبک‌های معماری بی‌شماری را می‌توانید در این ناحیه پیدا کنید که بعضی از آن‌ها مختص مکزیک نیستند. به احتمال زیاد، شهر بزرگ و افسانه‌ای که در آثار ادبی آمریکای میانه از آن یاد شده، همان چیچن ایتزا است که فرهنگ‌های متنوعی را در خود جای داده بود و در حال حاضر یکی از جاذبه های گردشگری عجیب دنیاست.

چیچن ایتزا مکانی بین مرگ و زندگی است. قوم مایا اعتقاد داشتند که مرگ، راه ارتباطی بین زندگی حاضر و زندگی بعدی فرد است. آن‌ها قربانیانی را برای خدایان خود اهدا می‌کردند که در این میان قربانی کردن انسان‌ها چیز عجیبی برای آن‌ها نبوده است. قربانیانی که روح آن‌ها به گفته گردشگران هنوز در این منطقه حاضرند و گویی مشغول تماشای محل قربانی خود هستند. برای آشنایی با دیگر مطالب گردشگری وحشت، با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

چیچن ایتزا مکانی بین مرگ و زندگی

چندین گردشگر که از قسمت‌های مختلف این خرابه‌ها بازدید کرده‌اند، ادعا داشتند که تماشاگران عجیب و غریبی در کنار سالن راه می‌رفتند و همچنین برخی شعارهای قبیله‌ای در سراسر بخش‌های مختلف شنیده می‌شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های گردشگری هیجان انگیز، “بازدید از بیمارستان طلسم شده مرگ سفید” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

موزه ای به خوشمزگی شکلات

در بعضی از کشورها هم خوراکی‌های خوشمزه و منحصربه‌فرد را در قالب یک نمایشگاه و یا حتی موزه …