بهترین ایده‌های جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فضای بزرگ خانه را تبدیل به دو فضای مجزای کوچک تر و صندلی و مبلمان را کمی به یکدیگر نزدیکتر کرده تا گرما و احساس صمیمیت بیشتری را به خود و مهمانانتان القا کنید.
جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی

بنابر گفته‌ی طراحان باتجربه، تقسیم کردن یک اتاق بزرگ، باعث می‌شود فضای خانه تان راحت تر قابل استفاده باشد. ایده­‌های جدا کردن فضاهای خانه در بیشتر زما­ن‌­ها، گران قیمت و وقت‌­گیر هستند. اما این مساله نباید باعث شود که از آن‌ها کمتر استفاده کنیم. به همین منظور در این­ مطلب از مجله دلتا لیستی از ایده‌های مفید برای جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی آماده کرده­‌ایم، تا به کسانی که می­خواهند فضا را به این طریق سازمان­دهی کنند و به نحو صحیحی آن را انجام دهند راهنمایی مناسبی ارایه کرده باشیم.

استفاده از قفسه‌ها برای جداسازی

یکی از بهترین ایده‌ها برای جداسازی دو فضای نشیمن و پذیرایی می‌تواند با کمک یک کتابخانه با قفسه‎ های توخالی صورت بگیرد. یک قفسه یا هر مبلمان که دو طرف آن توخالی است، گزینه‎ی ایده‎ آلی برای هر فضای کوچک می‌باشد. در مورد فضاهای کوچک روشنایی عنصر مهم و کلیدی به شمار می‎آید که می‎تواند فضای اتاق شما را بزرگ‌تر از مقدار واقعی نشان دهد.

جدا کردن فضاهای خانه

 پانل‎های تزئینی برای جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی

امروزه با توجه به محبوبیت فضاهای پلان باز، تنوع طرح و رنگ پانل‎های دیواری نیز افزایش یافته است. شما به راحتی می‌توانید به کمک پانل‎ها فضاهای خصوصی را تعریف کرده و بهترین کارایی را از اتاق نشیمن شما داشته باشید. پانل‌های زیادی از نوع ثابت و متحرک وجود دارند که می‌توانند فضای انعطاف‌پذیری را در اختیار شما قرار دهند.

جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی

در جدا کردن فضای خانه یک مکان کوچک در نظر بگیرید

برای جدا کردن فضاهای خانه اگر بین فضای نشیمن و ناهارخوری شما فاصله زیادی وجود دارد پیشنهاد می کند یک فضای کوچک گرم و صمیمی تری را در این میان ایجاد کنید. در این شرایط با قرار دادن یک میز و چند صندلی کوچک می توانید از جمع فاصله گرفته و مکالمه ای کوتاه و خصوصی تر داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: یکی از روش های جدا سازی استفاده از پارتیشن‌بندی است مطلب فضای مدرن و خلاقانه در خانه با پارتیشن بندی را از دست ندهید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک وسیله به آشپزخانه خود نظم دهید!

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر برای حفظ آشپزخانه شما از آشفتگی، ترولی است. در ا…