خانه دانستنی ها با کمک هوش مصنوعی گوگل شاعر شوید

با کمک هوش مصنوعی گوگل شاعر شوید

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیشتر مردم دوست دارند شعر بگویند، اما مهارت‌های لازم اینکار را ندارند، گوگل قابلیت جدیدی را فراهم کرده که به راحتی و به کمک آن می‌توان شاعر شد.
هوش مصنوعی گوگل

گوگل با استفاده از هوش مصنوعی پا را از عرصه تکنولوژی فراتر گذاشته و وارد فضای خلق هنری شده است. ابزار Verse by Verse گوگل می‌تواند به کاربر کمک کند تا زیبا‌ترین شعر را بگوید. آخرین آزمایش این شرکت در زمینه شعر مبتنی بر هوش مصنوعی پیشنهاد‌هایی را به سبک مشهورترین اشعار آمریکایی ارائه می‌دهد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا درباره هوش مصنوعی گوگل می‌خوانید.

با کمک هوش مصنوعی گوگل شاعر شوید

عرصه خلق اثر اغلب در قلمرو فعالیت‌های انسانی بوده است، اما گوگل به تازگی با استفاده از هوش مصنوعی به تازگی ابزاری ایجاد کرده است که می‌تواند با استفاده از سبک برخی شاعران، به کاربران عادی برای نگارش متن پیشنهادات شاعرانه ارائه ‌دهد. «ورس بای ورس» گوگل، می تواند به افرادی که می خواهند متن خود را به صورت شاعرانه به نگارش درآورند امکان انتخاب یک سبک شاعرانه می دهد و سپس با استفاده از این سبکِ انتخابی، پیشنهاداتی به کاربر ارائه می‌کند.

کاربران برای الهام گرفتن می‌توانند حداکثر سه شاعر را انتخاب کنند، هنگامی که انتخاب خود را انجام دادند و ساختاری را برای شعر خود انتخاب کردند، این ابزار از آن‌ها می‌خواهد که اولین بیت شعر خود را بسازند و بعد هوش مصنوعی گوگل گزینه‌های بیشتری را پیشنهاد می‌کند.قابلیت «ورس بای ورس» Verse by Verse اجباری برای انتخاب شعر ندارد و کاربر می‌تواند آن‌ها را رد یا تغییر دهد، یا آن‌ها را همانطور که هست بپذیرد. دایره سبک شاعران در این سامانه فعلا محدود به چند شاعر آمریکایی بوده و امکان افزایش انتخابات وجود خواهد داشت.

این ابزار قرار است الهام بخش کاربر باشد، نه اینکه یک شعر کامل از طرف شخص بگوید.  مهندسان گوگل برای ساخت این ابزار مجموعه بزرگی از شعر‌های کلاسیک را به سیستم بارگذاری کردند. آن‌ها از کار‌های هر شاعر برای تنظیم دقیق مدل‌های هوش مصنوعی استفاده کردند تا سبک شعر گفتن‌های مختلف را ارتقا دهند. آن‌ها همچنین می‌خواستند هوش مصنوعی پیشنهاد‌های مربوطه را ارائه دهد، یعنی بهترین پیشنهاد را برای تکمیل بیت قبلی بدهد. ابزار Verse by Verse کار را کاملاً مطابق با سبک شاعران کلاسیک انجام می‌دهد تا به کاربران کمک کند بیت‌های خود را شکل دهند، حتی اگر برخی از پیشنهاد‌های آن کاملاً جواب ندهد.

 • چرخش زمین به دور خود

  چرا زمین به دور خود می‌چرخد؟

  زمین از دیسکی از گازها و ذرات گرد و غبار که در اطراف خورشید تازه متولد شده می‌چرخیدند، تشک…
 • حقایق دیوانه کننده مریخ

  حقایق جالب در مورد مریخ

  مریخ درست همانند زمین دارای اقیانوس است، با این تفاوت که اگر همه آب‌های آن را جمع کنیم، تن…
 • عجیب ترین انسان های دنیا

  عجیب‌ترین انسان‌های دنیا را بشناسید!

  در جهان هیچ چیزی غیر قابل باور نیست و ممکن است افرادی زندگی کنند که با بقیه فرق‌های بخصوصی…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا زمین به دور خود می‌چرخد؟

زمین از دیسکی از گازها و ذرات گرد و غبار که در اطراف خورشید تازه متولد شده می‌چرخیدند، تشک…