مکان هایی به نام دروازه‌ای به دنیای دیگر!

۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ایده های جهان های موازی و انواع مختلفی از دنیاها توسط درخشان ترین ذهن های گذشتگان باستانی ما به وجود آمده. در دوران مدرن امروزی بسیاری از انسان‌ها رفته‌اند تا بتوانند مناطقی را در کره زمین پیدا کنند که به عنوان دریچه‌های پنهانی و دروازه ای به دنیای دیگر باشند. شاید این گذرگاه‌ها اجازه دسترسی به جهان‌های موازی را به انسان‌ها بدهند.
دروازه ای به دنیای دیگر

ما در جهانی پر از داستان‌های عجیب زندگی می‌کنیم. برخی از این داستان‌ها چیزی بیش از اثر تخیل انسانی نیستند در حالی که برخی دیگر بر اساس تلاش‌های خلاقانه بشریت برای تشخیص چیزهایی است که فراتر از دانش و درک افراد در زمانی خاص است. با توجه به طبیعت کنجکاو بودن ما انسان‌ها و در نظر گرفتن امکاناتی که در اختیار داریم برخی از این اسطوره‌ها و افسانه‌ها را کاملا باور نکردنی می‌دانیم. در این مطلب می‌خواهیم حدس و گمان‌های باقی مانده در مورد برخی از تصورات مردمی که در جوامع علمی نیز مطرح است را بررسی نماییم. این مطلب به این فرضیه اشاره می کند که دروازه ای به دنیای دیگر در سیاره ما وجود داشته که می‌تواند به سایر جهان‌ها دسترسی داشته باشد. با مجله دلتا همراه باشید.

گذرگاه و دروازه ای به دنیای دیگر

ابو قراب | ABU GHURAB

ابوقراب در مصر، در غرب رود نیل قرار گرفته است. ابو قراب یا در اصطلاح لانه کلاغ یک سایت باستان شناسی است که شامل عبادتگاه‌هایی از زمان فرعونیان است که در قرن ۲۱ پیش از میلاد و در دوران پادشاهی مصر قدیم ساخته شده است.

این سایت به عنوان یکی از ارزشمندترین گنجینه‌های باستانی مصر شناخته شده و قطعا یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه های توریستی در کره زمین است. اما بیشتر از این برچسب‌های شکوهمند برای این ناحیه، بعضی از این مردم نیز معتقدند که این سایت دروازه ای به دنیای دیگر است و همچنین معتقدند که از اولین گذرگاه‌ها است که در سراسر جهان وجود دارد.

در محلی در ابوقراب یک محلی باستانی از سنگ مرمر ساخته شده است و به نظر می‌رسد با ارتعاشات زمین هماهنگ باشد. به همین دلیل اعتقاد بر این است که سایت ابو قراب به منظور ارتقای آگاهی معنوی مردم در آن زمان ساخته شده و موجب ‌شده که بتوانند با انرژی‌های مقدس در جهان ارتباط برقرار کنند.
ابو قراب

سدونا ورتکس | SEDONA VORTEXES

سدونا شهری واقع در ایالت آریزونای آمریکا است. اعتقاد مردم بومی این منطقه بر این است که سنگ‌های قرمز در بیابان‌های این شهر از نظر معنوی متجلی شده و میزان زیادی از گرداب‌های معنوی در این منطقه وجود دارد. به اعتقاد بومیان این گرداب‌های معنوی در نقطه‌ای با شدت متمرکز بوده و از سطح زمین به سمت بالا می‌رود و آن‌ها به عنوان دروازه‌ ای به دنیای دیگر برای موجودات آسمانی و همچنین روح زمین شناخته می‌شود.
سدونا ورتکس

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با یکی دیگر از مکان‌های اعجاب انگیز، “معمای استون هنج چیست؟” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بندر پارسیان، بهشتی در هرمزگان

اگر فکر می‌کنید جای یک سفر جنوبی در حاشیه خلیج فارس بین سفرهایتان خالی است، پیشنهاد ما به …