روستاهای گردن درازان

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مردمان کارن در واقع قبایلی بسیار تاریخی در میانمار بودند که در نزدیکی مرزهای تایلند زندگی می‌کردند. بهترین شناسه آن‌ها، گردنبندها یا بازوبند و مچ بندهایی بلندی بود که زنان این قبایل می‌بستند.
روستاهای گردن درازان کارن

در سفر به تایلند و منطقه شمالی این کشور سرسبز می‌توانید به دیدن روستاهای گردن درازان کارن و چهره‌های خاص زنان این روستا و همچنین شیوه زندگی آن‌ها بروید، همانند مردم این روستاها زندگی کنید و در کارهای روزانه به مردم روستاهای گردن درازان کارن کمک کنید.با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

چرا زنان قبیله کارن گردن های درازی دارند؟

هر چند ممکن است که گردن زنان این قبیله بسیار بلند به نظر برسد اما در حقیقت حلقه‌های سنگینی که دور گردن گذاشته می‌شود، به شانه‌ها فشار آورده و گردن را کشیده نشان می‌دهد. این حلقه‌ها حتی برای دور بازوها و مچ دست‌ها نیز استفاده می‌شوند. هر حلقه از فلز بسیار سنگینی ساخته می‌شود. هر زمان که زنان در روستاهای گردن درازان کارن احساس می‌کنند که گردنشان به حلقه‌ها عادت کرده است، حلقه دیگری به آن‌ها اضافه می‌کنند. برای آشنایی با روستاهای عجیب دیگر در سراسر جهان، همراه مجله گردشگری دلتا باشید.

روستاهای گردن درازان کارن در تایلند

چرا زنان این قبیله چنین کاری را انجام می‌دهند؟

دلیل اصلی اینکه زنان روستاهای گردن درازان کارن چنین کاری را با گردن‌های خود انجام می‌دهند، به سنت آن‌ها برمی‌گردد. هر چند امروزه بسیاری از زنان این روستا، برای اینکه پس از مهاجرت بتوانند درآمدی داشته باشند، دست به چنین کاری نمی‌زنند اما می‌توانید افرادی را هم پیدا کنید که پیرو سنت‌های خود هستند. اگر تاریخ این حلقه‌های گردن را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که در گذشته به خاطر جلوگیری از حملات ببرها، این کار انجام می‌شد یا اینکه رئیس قبیله اینطور ترجیح می‌داد. تخمین زده می‌شود این سنت برای نسل‌های آینده از بین برود، چرا که بسیاری از دختران قبیله تنها تعداد کمی حلقه را به دور گردن خود می‌اندازند.

پیشنهاد مطالعه: برای این‌که با تایلند بیشتر آشنا شوید، “سفر به تایلند و دانستنی های آن” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • هتل بنف اسپرینگز

  هتل زیبای کانادایی در تسخیر ارواح

  بی‌شک یکی از شیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور کانادا را باید بنای زیبا و مجلل هتل بنف اسپری…
 • نقطه وسط دنیا

  نقطه وسط دنیا کجاست؟

  برای کشف پدیده عجیب این دایره به وسط دایره کوچک تر بروید و سرو صدا کنید؛ در همین لحظه انعک…
 • پارک‌ باستان شناسی

  سفری به بایا، شهر زیر آب در ایتالیا

  شاید از بایا، شهر پرآوازه دوران باستان چیز چندانی باقی نمانده باشد، اما خرابه‌های مغروق آن…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

هتل زیبای کانادایی در تسخیر ارواح

بی‌شک یکی از شیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور کانادا را باید بنای زیبا و مجلل هتل بنف اسپری…