روستایی با معماری روسی در کرمانشاه

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستایی به نام گره بان در استان کرمانشاه وجود دارد که در شهرستان هرسین قرار گرفته و به دلیل معماری روسی که بناهای آن دارد سبب شده تا در بین گردشگران بسیار جذاب باشد.
روستای گره بان

روستای گره بان به عنوان یکی از عمده‌ترین مراکز فرآوری گلاب و عرقیجات مشهور است و محصولات آن در سراسر کشور و حتی خارج کشور نظیر فرانسه نیز توزیع می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا با این روستای زیبا آشنا شوید.

روستای گره بان در هرسین

استان کرمانشاه را می‌توان به عنوان بهشت گردشگری ایران نام برد چرا که این استان نه تنها در زمینه آثار تاریخی بلکه دارای طبیعت و چشم اندازه‌های بسیار ویژه و جذابی است. کرمانشاه به دلیل آثار هنری و تاریخی که داراست، یکی از جاذبه های گردشگری کشور به شمار می‌رود.ما این بار به سمت روستایی که شاید کمتر نام آن به گوشتان خورده باشد رفته‌ایم روستایی به نام گره بان در کرمانشاه که به دلیل معماری روسی که در اینجا دیده می‌شود روستایی جذاب و مشهور است.

رعایت نظم در روستای گره بان

یکی از مهمترین مواردی که در روستای گره بان رعایت می شود نظم و معماری بی‌نظیر آن است. این روستا باغچه‌ها و آب نماهای بسیار جذابی دارد و برای رسیدن به بنای اصلی باید از بلوار بزرگی بگذرید که با گلکاری‌های هنرمندانه تزیین شده و پهنا و ابهت آن هرچقدر به عمارت اصلی مقبره نزدیک می‌شوید بیشتر خودنمایی می‌کند. این نظم بی نظیر باعث شده است که این روستا یکی از مقاصد ایرانگردی شود.

روستای گره بان در کرمانشاه

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر درباره دیدنی های ایران، “جیرفت، کالیفرنیای ایران” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بهترین بازارهای گل تهران

‌چرا ما عاشق گل‌و‌گیاه هستیم؟ این یک سوال ساده است؛ اما پاسخ به آن می‌تواند پیچیده باشد. ف…