بایدها و نبایدهای فروش خانه_ ۱

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه

فروش خانه به علت وجود بار عاطفی و وابستگی‎های موجود به آن کار چندان راحتی نیست. در این بین به علت سختی‎هایی که این نوع از خرید وفروش‎ها دارند سوالاتی مانند روش‎های فروش بدون استرس خانه و ارائه‎ی راهکارهایی درست در جهت فروش موفق به وفور به گوش می‎رسد. از این رو قصد داریم تا در گزارش امروز مجله‎ی دلتا به بررسی برخی از روش‎های اصولی برای رسیدن به این هدف مهم بپردازیم.

گام نخست:

آیا می‎دانید که برای فروش سریع زمین و یا خانه با قیمت مناسب چه کار باید بکنید؟ متاسفانه باید بگوییم که راه بی دردسر و آسانی برای فروش خانه وجود ندارد، بلکه برای تجربه‎ی فروشی موفق باید از یکسری قوانین تبعیت کرد. فروش خانه کار سختی نیست، به شرط اینکه بتوانید با قیمت گذاری درست روی ملک‎تان مشتری خوبی برای آن پیدا کنید. پس اولین کار، اصل قیمت گذاریست.

 قیمت گذاری

تا کنون به شیوه‎ی صحیح قیمت‎گذاری خانه‎تان فکر کرده‎اید یا اینکه صرفا با توجه به قیمت ملک‎های مشابه و یا نظرات بستگان‎تان این کار را انجام می‎دهید؟ دانستن این شیوه‎ها می‎تواند شما را اندکی در فروش موفق راهنمایی کند، اما برای یک قیمت گذاری درست و اصولی باید در وهله‎ی اول خودتان را جای خریدار بگذارید، دراین صورت نوع نیازها، میزان مالیات خانه، مخارج تعمیراتی احتمالی و… را به راحتی می‎توانید حساب کنید و سرانجام به درک درستی از نیازها و انتظارات خریدار و نواقص ملک خود دست پیدا کنید، که همین آگاهی باعث می‎شود تا بتوانید بهترین قیمت را برای فروش ملک خود در نظر بگیرید.

بایدها و نبایدهای فروش خانه_ 1

بررسی قیمت فروش خانه‎های مشابه

در مورد قیمت و مدت زمانی صرف شده برای فروش خانه‎های مشابه ملک خود، تحقیق کنید. بررسی کنید که ظرف دو سال گذشته در محدوده‎ی سکونت شما ملک‎های مشابه در چه مدت زمان و با چه مبلغی به فروش رسیده‎اند. همچنین نسبت به قیمت خانه‎هایی که در ماه‎های گذشته به فروش رسیده‎اند نیز اطلاعات کسب کنید. داشتن آگاهی درست از بازار مسکن و شرایط جاری در معاملات این صنف نیز بسیار راهگشاست.

همچنین آپارتمان‎هایی که در مجاورت ملک شما درحال حاضر به فروش می‎رسند معیاری برای مقایسه با خانه شما هستند، خریداران به هنگام مقایسه، مواردی مانند بزرگی خانه، تعداد طبقات، نوع ساخت وساز، کیفیت مصالح بکار برده شده، ویژگی‎های معماری بنا، کیفیت سیستم لوله کشی و نیازهای اساسی خانه را در نظر خواهند داشت. به همین خاطر دقت داشته باشید که خانه‎های مشابه خانه‎ی شما در امر فروش، رقیب اساسی‎تان محسوب می‎شوند. از همین رو برای پیشبرد سریع کار فروش خانه‎تان، شما یا باید از لحاظ قیمت منصفانه یا ویژگی‎های دیگر نسبت به سایرین برتری داشته باشید.

خرید و فروش خانه

دلایل شکست فروش خانه‎های مشابه

اطلاعاتی در مورد ویژگی‎ها، میزان قیمت فروش و مشکلات خانه‎های مشابه ملک خودتان که در دو سال گذشته برای فروش گذاشته شده لیکن فروخته نشده‎اند نیز به دست بیاورید. بیشتر خانه‎هایی که برای فروش گذاشته می‎شوند به علت قیمت‎های بالاتر از ارزش ملک یا عدم اطلاعات صحیح فروشنده‎ها از اوضاع بازار مسکن مدت زمان زیادی را در انتظار فروش سپری می‎کنند.

همچنین اغلب انسانها به خاطر داشتن روابط عاطفی و خاطرات بسیار از خانه‎های خود احساس می‎کنند خانه‎ی آنها زیباتر و با ارزش‎تر از سایر خانه‎هاست، به همین دلیل اغلب قیمت گذاری‎ها نادرست از آب در می‎آید و روند فروش آنها به تعویق می‎افتد. برای حل این مشکل، مراجعه به شرکت‎های املاک درست‎ترین کار است. اما توجه داشته باشید که حتی با مراجعه به این متخصصین نیز ملک شما باید از اوضاع قیمت گذاری روز تبعیت کند، زیرا متخصصان و مشاوران املاک مایل نیستند که وقت و پول خود را برای بفروش رساندن خانه‎هایی که از ویژگی‎های نامبرده بی‎بهره‎اند از دست بدهند.

تبلیغات

همانطور که می‎دانید تبلیغات درست و اصولی می‎تواند کار خرید و فروش خانه را برایتان آسان‎تر کند. به همین دلیل می‎توانید ملک خود را برای تبلیغات و فروش به یکی از سایت‎های معتبر ملکی بسپارید و با مراجعه به این سایت‎ها اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید. برای موفقیت بیشتر در زمینه‎ی تبلیغات ملک خود می‎توانید از فضاهای مجازی نیز استفاده کنید.

فروش خانه

دانلود اپلیکیشن
 • تهیه کوکو پنیری

  طرز تهیه کوکو پنیری ساده

  کوکو پنیری یکی از کوکوهای بسیار خوشمزه است که بدون گوشت و با سبزیجات تهیه‌ می‌شود. کوکو پن…
 • درمان عرق سوز شدن

  عرق سوز را با ۹ روش خانگی درمان کنید

  معمولا روش‌های درمان خانگی عرق سوز شدن می‌تواند کمک کند تا در این فصل مشکلات کمتری را تجرب…
 • راهکارهایی برای ساده زندگی کردن

  چگونه زندگی را ساده بگیریم؟

  در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم به شما بگوییم که راهکارهایی برای ساده زندگی کردن وجود د…
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

طرز تهیه کوکو پنیری ساده

کوکو پنیری یکی از کوکوهای بسیار خوشمزه است که بدون گوشت و با سبزیجات تهیه‌ می‌شود. کوکو پن…