ارواح سنگی در تهران

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در دامنه ارواح سنگی یا آدمک‌جیان سنگ‌هایی وجود دارند که با اشکال خاص خود منظره جالبی را به نمایش گذاشته‌اند. این شکل‌ها بیش از هر چیز جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی را به خود گرفته‌اند و شاید برای بسیاری این فرض پیش بیاید که جاندارانی تبدیل به سنگ شده‌اند.

روستای ارواح سنگی

روستای ارواح سنگی بالاتر از ورد آورد تهران قرار دارد. این روستا در منطقه ۲۲ و بخشی از کن سولقان تهران محسوب می‌شود. این روستا در واقع وردیج نام دارد که به خاطر سنگ‌های عجیبی که در بخشی از منطقه وجود دارند با این نام شهرت یافته است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا با روستای ارواح سنگی یا همان روستای وردیج و روستای واریش آشنا شوید.
روستای ارواح سنگی تهران

روستای ارواح سنگی وردیج

در منطقه ۲۲ شهر تهران، بالاتر از وردآورد تهران، جاده‌ای زیبا و پر پیچ و خم وجود دارد که انتهای آن به روستای وردیج ختم می‌شود. بعد از روستای وردیج، روستای دیگری با نام واریش وجود دارد. روستای وردیج با نام‌های دیگری نیز خوانده می‌شود. نام دیگر روستای وردیج، روستای ارواح سنگی و روستای آدمک جیان است. وردیج بزرگ ترین روستا در منطقه شمال غرب تهران محسوب می‌گردد. مسیر رسیدن به روستا در امتداد رودخانه‌ای است که در دره کن جاری می‌باشد.
"روستای

جاذبه‌های گردشگری روستای ارواح سنگی وردیج

چشمه‌های متعدد از قبیل چشمه شاه و چشمه پااورزا، رودخانه‌های گوارا، باغ‌های سرسبز وسیع با درخت‌های گردو، توت، شاه توت، سیب، آبشار لت مال و دامنه ارواح سنگی از جمله جاذبه‌های گردشگری روستای وردیج هستند.
روستای وردیج

دامنه ارواح سنگی از منحصر به فردترین جاذبه روستای وردیج

یکی از دلایل نام‌گذاری روستای وردیج با عنوان روستای ارواح سنگی، وجود دامنه ارواح سنگی یا آدمک حاجیان در آن منطقه است. دامنه ارواح سنگی یا آدمک حاجیان بعد از روستای وردیج قرار دارد. در این منطقه سنگ‌هایی وجود دارند که شکل‌های خاص آن‌ها باعث متمایز شدن این روستا شده‌اند. هر یک از سنگ‌ها به صورت طبیعی شکل و طرح عجیبی به خود گرفته‌اند. با نگاه کردن به هر یک از سنگ‌ها تصویری از حیوان و یا جمجمه انسان برایتان تداعی می‌شود.
مردم بومی این منطقه می‌گویند که این سنگ‌ها در گذشته جاندارانی بودند که به سنگ تبدیل شده‌اند. اما به گفته زمین‌شناسان این سنگ‌های عجیب حاصل سال های‌ طولانی فرسایش توسط آب و باد هستند.
برخی دیگر نیز می‌گویند در گذشته در این منطقه قلعه‌ای وجود داشته که با گذر زمان تخریب شده و این سنگ‌ها بقایای آن قلعه تاریخی هستند.
صخره های ارواح سنگی

روستای واریش

بعد از روستای وردیج به روستای واریش می‌رسید. روستای واریش در ارتفاع ۲۲۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است و با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی آب و هوای سردتری در مقایسه با روستای وردیج دارد. بیشتر مردم روستای واریش در فصل زمستان روستا را ترک می‌کنند؛ چون در فصل زمستان سرمای هوای روستای واریش غیر قابل تحمل است. اما با توجه به کوهستانی بودن آب و هوای واریش، این روستا مقصدی عالی برای سفرهای تابستانی یک روزه است.
روستای واریش

جاذبه‌های گردشگری روستای واریش

روستای واریش از جاذبه‌های طبیعی زیبایی برخوردار می‌باشد و به همین علت مقصدی عالی برای عکاسی و تماشای طبیعت چشم نواز محسوب می‌گردد.
جالب است بدانید که روستای واریش رفتگر ندارد و زباله‌ها توسط مردم محلی جمع‌آوری می‌شود. به همین علت وقتی که وارد روستا می‌شوید باید مبلغی را به عنوان ورودیه بدهید و همچنین یک کیسه زباله به شما می‌دهند تا در هنگام بازگشت زباله‌هایتان را با خود بازگردانید و در طبیعت رها نکنید.
بهترین زمان سفر به روستای وردیج و واریش فصل بهار و تابستان است. بهتر است بدانید که در بهار هنوز هم هوا در این منطقه سرد است اما مناظر زیبای درختانی که تازه شکوفه زده‌اند و سرسبزی درختان خالی از لطف نیست. در فصل پاییز هم وقتی برگ‌های درختان هزار رنگ می‌شوند روستای وردیج و واریش دیدنی هستند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…