خانه گردشگری تور ارواح در هتل استنلی

تور ارواح در هتل استنلی

۲
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
به اعتقاد خیلی از کسانی که به وجود ماورالطبیعه معتقدند، بسیاری از کسانی که از دنیا می‌روند، روحشان به دنیای دیگر وارد نمی شود و در محلی که جانشان را از دست داده اند، می‌ماند. هتل استنلی، یکی از این مکان های روح زده است که البته بیشتر شهرتش را مدیون انتشار کتابی با داستان این مضمون است.

هتل استنلی، هتلی که جایگاه ارواح است

آیا به وجود ارواح اعتقاد دارید؟ به دنیای ماورا باور دارید؟ داستان هتل روح زده استنلی را می‌دانید؟ اگر از آن دسته از افرادی هستید که به وجود ارواح اعتقادی ندارید و یا یالعکس از دنبال کنندگان داستان‌های ماورالطبیعه و داستان های ارواح هستید، با ما در مجله دلتا تا آخر داستان هتل استنلی، همراه باشید.
هتل استنلی خانه ارواح

هتل استنلی کجاست؟

این هتل  ۴۲۰ اتاق دارد که در منطقه استس پارک، در کلرادوی آمریکا واقع شده است. این هتل مرموز و شگفت انگیز در ۵ مایلی ورودی پارک ملی کوهستان راکی، قرار گرفته و از این نظر جز هتل های خوش منظره و با جذابیت های طبیعی بالا به حساب می آید.مهمانان این هتل به این منظور به این هتل می‌آیند که اتفاقی فراتر از دنیای روزمره و عادی را تجربه کنند. در همین راستا از دیگر امکانات هتل استنلی این است که در آن تورهای گردشگری با موضوع محوریت فعالیت‌های ماورایی و ترسناک برگزار می‌شود.
هتل استنلی در کلرادو

تاریخ هتل استنلی

این هتل در ۴ جولای سال ۱۹۰۹، توسط فریلن اسکاتی استنلی، در این منطقه زیبا افتتاح شد. هتل استنلی و زمین‌ها و مراتع اطراف آن، امروزه به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی کشور آمریکا به حساب می‌آیند. شهرت این هتل به خاطر گردشگری وحشت است. البته نباید نقش استفن کینگ، نویسنده معروف ژانر وحشت را در این بین نادیده گرفت. کینگ با داستانی ترسناک، جذابیتی دو چندان به این هتل ترسناک اما جذاب بخشیده است. کتاب درخشش یکی از معروف‌ترین آثار استفن کینگ در ژانر وحشت است و او در این کتاب از این هتل و حال و هوایش برای توصیف هتل اورلوک، هتلی که اتفاقات کتاب در آن جریان دارد، استفاده کرده است.
تاریخ هتل استنلی

داستان نوشتن کتاب درخشش

داستان نوشتن کتاب درخشش از آن جا شروع شد که کینگ و همسرش برای اقامت به این هتل رفتند اما در کمال ناباوری در حالی که هنوز هم اقامت آن‌ها به یک روز هم نرسیده بود دریافتند که تنها مسافران داخل این هتل هستند و حتی خدمه هتل هم در حال آماده‌سازی برای تعطیلی هتل در فصل زمستان بودند. کینگ حس و حالش را اینگونه توصیف می‌کند که فضای هتل، راهروهای طولانی و خلوت هتل که انگار بی‌انتها شده بودند، او را در خلسه فکری برده بود. همه این المان‌ها، این حس را به کینگ دادند که انگار خداوند او را به این مکان هدایت کرده است تا این صحنه‌ها را ببیند.
هتل تسخیر شده
کینگ و همسرش در اتاق شماره ۲۱۷، اقامت داشتند. کینگ در خواب خود می‌بیند که یک پسربچه ۳ ساله شده و موجودی شیطانی در تعقیب اوست. کینگ از خواب بیدار شده و در حالی که به فکر فرو رفته بود، روایت داستان درخشش به ذهنش خطور کرد. داستان یک خانواده ۳ نفره در هتل اورلوک که در اتاق ۲۱۷ به وقوع می‌پیوست.
کتاب درخشش
جدا از داستان این کتاب و هتل اورلوک، تاریخ این هتل خالی از اتفاقات عجیب و ترسناک نبوده است. استنلی کوبریک، کارگردان معروف با استفاده از الهام‌گیری از این کتاب و داستان‌های خود هتل استنلی، اثر معروف سینمای ژانر وحشت با نام درخشش را ساخت.
فیلم درخشش در هتل استنلی

فستیوال فیلم استنلی

از سال ۲۰۱۳، هتل استنلی میزبان فستیوال فیلم استنلی به عنوان یک جشنواره مستقل فیلم‌های ترسناک است. با این که در هتل استنلی رویدادهای فراطبیعی و عجیب، قبل از ساخت فیلم درخشش اتفاق افتاده بوده است اما باید پذیرفت که این هتل روزهای آرامی را قبل از این فیلم داشته است و پس از ساخت این فیلم، تازه شروع کار هتل به حساب می‌آید. هر ساله افراد زیادی که به ماجراهای ماورالطبیعه علاقه‌مندند به این هتل می‌آیند. این همایش‌ها بیشتر کار مالکان هتل است که با برگزاری تور ارواح، بازدیدکندگان را مجذوب هتل خود می‌کنند.
فستیوال فیلم استنلی

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

درباره شهر جهنمی آمریکا چه می‌دانید؟

در بخش شمالی شهرستان سامیت در ایالت اوهایو آمریکا روستایی قدیمی وجود دارد که به خاطر اتفاق…