راهکارهایی برای خانه‎های کم نور

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای داشتن خانه ای زیبا و دیدنی به این نکات توجه کنید.
خانه های کم نور

در مثل‎های بسیار قدیمی آورده‎اند که اگر نور خورشید وارد خانه نشود به علت بروز بیماری‎های مختلف راه ورود اطباء به آن خانه باز خواهد شد. ازهمین رو برای دستیابی به سلامتی جسمی و طراوت و نشاط روانی در خانه به نکات طلایی که در این گزارش از  مجله دلتا آورده شده است توجه کنید.

در طول روز به علت تراکم کاری بالا وهمچنین استرس‎های موجود، اغلب با تنش‎های بسیاری دست به گریبان هستیم. به همین دلیل ساعاتی را که در خانه استراحت می‎کنید جزو زمان‎های طلایی به حساب می‎آیند که در آن باید از شر هر گونه استرس و خستگی رها شوید. بنابراین یکی از مواردی که می‎تواند در این زمینه بسیار مفید باشد استراحت در خانه هاییست که از نور طبیعی بهره مند هستند.

اغلب کارشناسان معتقدند که قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید می‎تواند آثار مثبتی را در جسم و روح انسان‎ها ایجاد کند. برای رسیدن به این هدف راه‎های متعددی وجود دارد تا خانه‎ی شما را از آفتاب بیشتری بهره‎مند کند. داشتن دکوراسیون اصولی و علمی یکی از این راه‎های مهم است. زیرا از نوع وسایلی که در چیدمانتان استفاده می‎کنید تا رنگ دیوارها در میزان روشنایی و جذب نور بیشتر در خانه موثراند.

گام نخست:

در خانه‎ی خود گشتی بزنید و تمام نقاطی را که از نور خورشید بی بهره هستند را شناسایی کنید. غالبا فضاهای بسته‎ای مانند حمام، اتاق‎ کار و اتاق مطالعه جزو محدوده‎های کم نور خانه‎ها به حساب می‎آیند. پس می‎توانید با استفاده ازبکارگیری منابع نور مصنوعی، روشنایی مورد نیاز این مکانها را تامین کنید.

رنگ‎ها:

ببینید کدامیک از وسیله‎هایی که در چیدمان خود بکار برده‎اید نور خانه را کم می‎کند. مبل‎های حجیم و بزرگ، پرده‎های ضخیم یا دیوارهایی که رنگ تیره دارند؟

برای چیدمان خانه و خرید تک به تک لوازم مورد نیازتان باید به مبحث نور و رنگ دقت کنید. اگر خانه‎ی شما نیز به اندازه‎ی کافی نورگیر نیست باید در دکوراسیون خود از رنگ‎های روشن بیشتر استفاده کنید.

خانه‎های کم نور

همچنین اگر به رنگ‎های گرم یا تیره علاقه‎مندید می‎توانید از رنگ‎هایی مثل قهوه‎ای ملایم، کاراملی روشن یا مسی استفاده کرده و آنها را با رنگ سفید ترکیب کنید. زیرا رنگ سفید هم در انعکاس نور و هم در ترکیب با رنگ‎های نامبرده نقش مهمی را در روشنایی منزل شما ایفا می‎کند.

مصالح:

در انتخاب مصالحی که در ساخت خانه بکار می‎برید نیز دقت به خرج دهید و از موادی استفاده کنید که خانه‎تان را روشن‎تر نشان دهند، مخصوصا برای محیط آشپزخانه. در ساخت این بخش که یکی از ارکان مهم خانه است سعی کنید که از سطوح مات و تیره برای کابینت‎ها و وسایل موجود در آن استفاده نکنید.

برای داشتن آشپزخانه‎ای روشن و زیبا می‎توانید ازمصالحی مانند سنگ‎های روشن، کامپوزیت‎ها، کمدها و فضاهای شیشه‎ای در کنار منابع نوری خود مانند پنجره ها استفاده کنید. در این صورت نه تنها جلوی ورود نور را نمی‎گیرید، بلکه سطوحی دارید که موجب انعکاس هرچه بیشتر نور به داخل محیط خانه‎تان می‎شود.

مصالح شیشه ای

دانلود اپلیکیشن
 • تهیه کوکو پنیری

  طرز تهیه کوکو پنیری ساده

  کوکو پنیری یکی از کوکوهای بسیار خوشمزه است که بدون گوشت و با سبزیجات تهیه‌ می‌شود. کوکو پن…
 • درمان عرق سوز شدن

  عرق سوز را با ۹ روش خانگی درمان کنید

  معمولا روش‌های درمان خانگی عرق سوز شدن می‌تواند کمک کند تا در این فصل مشکلات کمتری را تجرب…
 • راهکارهایی برای ساده زندگی کردن

  چگونه زندگی را ساده بگیریم؟

  در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم به شما بگوییم که راهکارهایی برای ساده زندگی کردن وجود د…
بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

طرز تهیه کوکو پنیری ساده

کوکو پنیری یکی از کوکوهای بسیار خوشمزه است که بدون گوشت و با سبزیجات تهیه‌ می‌شود. کوکو پن…