در تهران، آپارتمان‌های قیمت مناسب پیدا می‎شود

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در تهران، آپارتمان‌های قیمت مناسب هم پیدا می‎شود. بررسی‎های میدانی از آگهی آپارتمان‌های مسکونی که به بازار مسکن عرضه شده حاکی‎است ، برغم اینکه بخش زیادی ازاین آپارتمان‎ها با قیمت بیش از میانگین قیمت یک مترمربع مسکن درشهر تهران پیشنهاد می‌شوند، اما هنوز هم در مناطقی از پایتخت می‌توان آپارتمان‎هایی با قیمت مناسب وحتی پایین‌تر از میانگین قیمت مسکن  پیدا کرد.

در تهران ،آپارتمان‌های قیمت مناسب پیدا می‎شود

به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای‎اقتصاد، برابر آمار بانک مرکزی و دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، میانگین قیمت یک متر مربع آپارتمان در تهران طی شهریورماه امسال به ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

نکته جالب اینکه طبق بررسی‌های انجام شده حدود نیمی از معاملات خرید و فروش مسکن، درتهران مربوط به آپارتمان‌هایی است که قیمت پیشنهادی آنها کمتر از میانگین قیمت مسکن در شهر تهران است. در عین حال به گفته مشاوران املاک، آپارتمان‌هایی که با قیمت کمتر از میانگین قیمت مسکن در پایتخت به بازار عرضه شده‌اند مربوط به مناطق شرق و جنوب تهران هستند.

در میان این گروه از آپارتمان‌ها، واحدهای مسکونی اغلب نوساز تا ۲۰ سال ساخت دیده می‌شوند. به این ترتیب متقاضیان خانه‎اولی که با استفاده از تسهیلات بانکی به بازار وارد شده اند می‌توانند با انتخاب خانه‌های با عمر بنای کم‌ ، خرید خود را انجام دهند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

تفاوت مجازات رابطه نامشروع، برای افراد متاهل و مجرد

قانون‌گذار با تکیه بر قواعد شرع و همچنین با توجه به اوضاع و احوال جامعه جرائمی مانند زنا و…