تصاویر باکتری هایی که در بدن زندگی می‌کنند

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در بدن هر انسانی بیش از 500 تا هزار گونه مختلف از باکتری ها وجود دارند و در بدن یک فرد بالغ تکثیر می شوند تا 100 تریلیون سلول مجزا را به وجود آورند.

محققان به منظور معرفی هزاران باکتریی که در بدن انسان‌ها زندگی می کنند تصاویری از این موجودات را در بدن انسان‌ها شبیه سازی کرده اند. با برخی از تصاویر باکتری هایی که بیش از ۹۰ درصد از سلول های زنده بدنتان را اشغال کرده اند، آشنا شوید.

بدن انسان زیستگاه چندین تریلیون شکل از حیات است، از E.coli های رشته مانند که با استفاده از دمهای سه شاخه خود در میان روده های انسان به این سو و آن سو می روند گرفته تا باکتری سالمونلا که در مسمومیت غذایی بسیار شهرت دارند، اما بدون وارد آوردن آسیب در پوست انسان زندگی می کنند از جمله این شکلهای مختلف حیاتی هستند.

انواع مختلفی از باکتری ها بر روی پوست انسان یافت می شوند که به ویژه با غدد عرق و فولیکول های مو در ارتباطند. این باکتری ها معمولا برای انسان آسیبی در پی ندارند البته برخی از آنها می توانند موجب بروز آکنه شوند. معمولا باکتری ها زمانی که به پوست نفوذ می کنند می تواند دردسر آفرین شوند.

در بدن هر انسانی بیش از ۵۰۰ تا هزار گونه مختلف از باکتری ها وجود دارند و در بدن یک فرد بالغ تکثیر می شوند تا ۱۰۰ تریلیون سلول مجزا را به وجود آورند.

“روی اسلیتور” از موسسه تکنولوژی “کورک” می گوید روده انسان به تنهایی حاوی دو کیلوگرم باکتری است، در واقع تنها ۱۰ درصد از ماهیت بدن ما انسانی است و بقیه آن از میکروبها انباشته شده است. شاید این غلبه میکروبی بر بدن انسان نگران کننده به نظر بیاید اما اسلیتور می گوید این باکتری ها برای بدن انسان سودمند هستند به طوری که بدون آنها انسان قادر به ادامه حیات نیست. در ادامه این مطلب از مجله دلتا تصاویر باکتری ها را می‌بینید:

تصاویر باکتری پوست

مدل سازی رایانه ای از باکتری های موجود بر روی پوست انسان

شکم انسان

مدل سازی رایانه ای از هلیکوباکتر پیلوری که در شکم انسان زندگی می کنند

مدل سازی رایانه ای از باکتری E-coli

مدل سازی رایانه ای از باکتری E-coli

مدل سازی رایانه ای از باکتری های Coccus

مدل سازی رایانه ای از باکتری های Coccus

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب «تولید چشم آزمایشگاهی حساس به نور» را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

از شر بوی پیاز و سیر دست خلاص شوید!

زمانی که سیر و پیاز را برش می‌دهید دست‌هایتان بو می‌گیرند. در این مطلب به بررسی چند ترفند …