بازار اجاره آپارتمان‎ های لوکس تهران گرم‎ تر شده است

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار متنوع  اجاره واحدهای لوکس شمال تهران، با متراژهای بالا و کیفیت خوب در روزهای اخیر گرم تر شده است .

به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای‌اقتصاد؛ آمار آگهی‎های  واقع در مناطق شمالی شهر تهران نشان می‌دهد، با اینکه زمان اوج جابه‌جایی مستاجران در بازار اجاره تمام شده، اما  واحدهای مسکونی اجاره‌ای  لوکس و بزرگ‌متراژ که اغلب با شرایط “رهن کامل”به مستاجران  معرفی شده؛ همچنان بسیار پررونق است. هم‌اکنون مستاجران راحت تر می‎توانند  به چانه‌زنی و یافتن آپارتمان  موردنظرشان با شرایط مناسب و دلخواه خود باشند.

بازار اجاره آپارتمان‎های لوکس تهران گرم‎تر شده است

شرایط ویژه برخی آپارتمان‌ها در مناطق شمالی و لوکس پایتخت، این بخش از بازار اجاره مسکن را با سایر بخش‌ها متمایز کرده است. میانگین مبلغ رهن هر متر از این واحدها که بین ۲ تا بیش از ۱۰ میلیون تومان است  موجب شده  تا آپارتمان های اجاره‎ای گوناگون و متنوع به لحاظ سطح قیمت در دسترس متقاضیان قرار گیرد.

متقاضیان این واحدهای لوکس چه کسانی هستند؟

از مهم‌ترین دلایل تنوع آپارتمان‎های اجاره‎ای لوکس در بازار، وجود متقاضیان خاص در این بازار است. این مشتریان معمولا از قشر پُردرآمد هستند که امکان پرداخت رهن و اجاره آپارتمان با مبالغ گزاف را داشته، و دغدغه ای بابت نوسان‎های  نرخ اجاره ندارند و ترجیح می‌دهند ، یک واحد لوکس در مناطق شمالی شهر تهران اجاره کنند.

هم اکنون، تعدادی قابل‌توجه ازآگهی‎های اجاره در مناطق شمال تهران در ازای هر مترمربع، با میانگین رهن ۲ تا ۳ میلیون تومان به مستاجران معرفی شده است که تقریبا با میانگین رهن آپارتمان‌های مسکونی در مناطق معمولی و پرتقاضا برابری می‌کند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…